Maradona Brazylijczykiem?


Będzie skandal. Argentyńczycy będą bez wątpienia wściekli na Diego Maradonę. Bo jeśli istnieje jakaś dziedzina, w której Latynosi mają ograniczone poczucie humoru to jest nią na pewno futbol. W Brazylii i Argentynie jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do odwiecznej rywalizacji między tymi krajami o tytuł najlepszej drużyny na kontynynecie i zarazem – oczywiście – na świecie. A także do niekończących się sporów o to kto był najlepszym piłkarzem wszechczasów: Pele, czy Maradona.

Łatwo więc sobie wyobrazić jakie emocje wzbudzi już wkrótce nowa kampania reklamowa Guaraná Antarctica – kultowego brazylijskiego napoju energetyzującego, któgo producent jest jednym z głównych sponsorów uwielbianej Seleção. W reklamowym klipie zobaczymy Diego Armando Maradonę u boku Ronaldo i Kaká. Cała trójka będzie w skupieniu słuchać brazylijskiego hymnu i (o zgrozo!) wszyscy ubrani będą w koszulki narodowej reprezentacji Brazylii!!! Maradona w którymś momencie ma się jednak ocknąć i wypowiedzieć z przerażeniem magiczne zdanie: „Oj chyba wypiłem zybt wiele Guaraná!”.

guarana

Podstawowym składnikiem tego napoju są czerwone owoce Guaraná (łac. Paullinia cupana), zawierające pochodną kafeiny oraz inne stymulanty. Od wieków przez amazońskich Indian używana jest jako lekarstwo, afrodyzjak i wzmacniacz organizmu.

Kampania wystartować ma z początkiem tegorocznego Mundialu i – jeśli wierzyć brazylisjkiej prasie – „El Pibe de Oro” otrzymał za tą „zdradę” niebagatelną sumę 150 tysięcy dolarów. Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że kampanię tą przygotował Duda Mendoca – jeden z najbardziej znanych w Brazylii specjalistów od public relations i reklamy. Ten sam, który… w 2002 roku był szefem kampanii aktualnego prezydenta Luiza Inacio Luli da Silvy i obecnie… jest podejrzany o korumpowanie i kupowanie głosów podczas ówczesnych wyborów.

Prześlij dalej:

Jedna reakcja na "Maradona Brazylijczykiem?"

  1. Pingback: Maradona zhakowany | tierralatina.pl

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.