Największy Thriller świata


To już nawet nie jest pobicie rekordu – to raczej jego zmiażdżenie, obrócenie w pył, stworzenie nowej jakości. Bo inaczej nie można nazwać tego, co zrobili Meksykanie z Thrillerem, MichaelJacksona.

W minioną sobotę, czyli w 51. rocznicę urodzin nieżyjącego Króla Popu, postanowiono w Meksyku zbiorowo odtworzyć pamiętny taniec zombie, truposzów i innych tego typu przyjemniaczków, którzy pojawiali się w pamiętnym teledysku z 1982 roku (Boże, jak szybko ten czas leci! Jak dziś pamiętam, jak się wszyscy tym klipem, oglądanym najczęściej w biało-czarnych odbiornikach,podniecali. Naprawdę to było aż 27 lat temu?!?).

Do tej pory rekord Guinnessa wtej dyscyplinie należał do Amerykanów (tych z USA), którzy kiedyś odtańczyli Thrillera w 241 osób. Liczba śmieszna w porównaniu z wyczynem Meksykanów…

W sobotę, na stołecznym, meksykańskim Placu Republiki, u stóp Pomnika Rewolucji, mimo padającego deszczu, zebrało się ponad 50 tysięcy fanów Michaela Jacksona. I aż 13607 z nich odtańczyło Thriller. W tym wielu przebranych za grobowstańców i inne wampiry, czy też po prostu za ich muzycznego idola.

Wodzirejem i jednym z pomysłodawców tego wydarzenia był Héctor „Jackson” – bardzo znany w Meksyku imitator Króla Popu.

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.