Mercedes Sosa 1935-2009


Cud, o który od kilku dni modlili się zgromadzeni pod kliniką La Trinidad w Buenos Aires liczni fani i przyjaciele się jednak nie wydarzył. Dzisiaj nad ranem argentyńskiego czasu Mercedes Sosa zmarła, osierocając argentyńską i latynoamerykańską muzykę. Oraz miliony sympatyków na całym świecie.

Mercedes_Sosa

Argentyńskie władze już ogłosiły narodową żałobę i poinformowały, że otwarta trumna z ciałem artystki – powszechnie uważanej w swym kraju za symbol wolności – zostanie jeszcze dzisiaj wystawiona w budynku Zgromadzenia Narodowego, aby każdy chętny mógł jej złożyć ostatni hołd.

W poniedziałek Mercedes Sosa ma zostać skremowana w trakcie prywatnej ceremonii na stołecznym cmentarzu Chacarita, po czym jej prochy zostaną rozrzucone w Buenos Aires, Tucuman – mieście w którym się urodziła, oraz Mendozie, gdzie mieszkała w latach 60-tych i gdzie formalnie powstał ruch Nueva Canción, którego zmarła artystka była jedną z prekursorek.

Prześlij dalej:

3 reakcje na "Mercedes Sosa 1935-2009"

 1. latinbrand  04/10/2009 o 18:38

  Strasznie smutna to wiadomość. Jest dokładnie tak, jak napisałeś na blogu, Tierralatina – tacy ludzie nie powinni umierać.
  Ja Mercedes Sosę odkryłam stosunkowo niedawno, ale od razu się w niej i w jej głosie zakochałam. I cały czas ją odkrywam, bo przecież repertuar ma szalenie bogaty.
  Gdyby ktoś chciał o niej podyskutować, podzielić się ulubionymi utworami, to właśnie założyłam odpowiedni wątek na tutejszym forum (BTW: to forum to świetny pomysł) .

  Odpowiedz
 2. Pingback: Zmarł Zambo Cavero | tierralatina.pl

 3. Pingback: Sandro nie żyje | tierralatina.pl

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.