Cabañas postrzelony w głowę


Paragwajski napastnik Salvador Cabañas, jeden z filarów futbolowej reprezentacji tego kraju, znajduje się w stanie krytycznym, po strzale w głowę otrzymanym wczoraj w nocy, w jednym z barów w Meksyku.

(fot: Club América)

(fot: Club América)

Według pierwszych ustaleń, 29-letni Salvador Cabañas, który na codzień gra w klubie meksykańskiej ekstraklasy Club América, znajdował się w niedzielę wieczorem z żoną i szwagrem w Bar Bar – jednym z modnych, stołecznych barów do którego wstęp mają tylko sławni i bogaci. Został tam zaatakowany, gdy stał pod drzwiami toalety, czekając na małżonkę. Nadzorujący śledztwo prokurator generalny meksykańskiej stolicy, Miguel Ángel Mancera, przyznał że motywy przestępstwa nie są znane. Zdementował także wcześniejszą informację, jakoby zatrzymano sprawców przestępstwa. Zdaniem policji w kręgu podejrzanych są zarówno inni klienci baru (z których niektórzy byli w towarzystwie swych uzbrojonych ochroniarzy), jak i niektórzy jego pracownicy. Ci ostatni tym bardziej, że – jak się okazuje – próbowali zatrzeć niektóre ślady i opóźniali wejście funkcjonariuszy do lokalu. Żona uważa, że jej męża próbowano okraść, ale ten zaczął stawiać opór, więc został postrzelony. Z kolei José Saturnino Cardozo, były paragwajski piłkarz, który także sporo grał w Meksyku, nie wyklucza że był to atak zaplanowany przez jakichś futbolowych fanatyków. Bar Bar jest znany z tego, że przychodzą tam piłkarskie gwiazdy. Cabañas dla wielu był idolem, a tacy ludzie wywołują skrajne reakcje. Meksyk to niebezpieczne i ryzykowne miasto, a wielu sympatyków futbolu to nieobliczalni fanatycy – przyznał Cardozo.

Kula trafiła Cabañasa w czoło i – jak głosi komunikat szpitala do którego trafił piłkarz – „pozostała w głowie”. Jego stan oceniany jest jako krytyczny, choć stabilny. Podjęta przez chirurgów próba wydobycia pocisku nie powiodła się. Kula jest w takim miejscu, w tylnej części mózgu, że wyjęcie jej w chwili obecnej wyrządziłoby jeszcze więcej szkód. – przyznał szef lekarskiego konsylium opiekującego się piłkarzem.

Wiadomość o tragedii narodowej, futbolowej gwiazdy wstrząsnęła oczywiście jej ojczyzną – Paragwajem. Zarówno prezydent kraju, były biskup, Fernando Lugo, oraz szef narodowej federacji futbolowej wezwali Paragwajczyków do modlitw o zdrowie piłkarza.

Salvador Cabañas, który m.in. był królem strzelców w Copa Libertadores 2008 i Piłkarzem Roku Ameryki Południowej w 2007 roku, miał wystąpić z reprezentacją Paragwaju na zbliżającym się piłkarskim Mundialu w RPA. Kilkanaście dni temu menadżer piłkarza ujawnił także, że trwają negocjacje w sprawie jego ewentualnego transferu do Anglii. Wśród zainteresownanych zespołów Premier League miały być m.in. Sunderland i Wigan.

Meksykańskie media opublikowały zdjęcie leżącego na podłodze baru, krwawiącego piłkarza. Wykonał je telefonem komórkowym jeden z gości lub pracowników lokalu, jeszcze przed przyjazdem policji i pogotowia. Jeśli lubicie takie turpistyczne obrazki, to kliknijcie tutaj.

Tekst został zaktualizowany 26 stycznia, o godz. 01:30 czasu polskiego.

Prześlij dalej:

5 reakcji na "Cabañas postrzelony w głowę"

 1. Polones  25/01/2010 o 22:56

  Mówią, że to jednak była jakaś bijatyka, bez tła rabunkowego. Tak oficjele meksykańscy stwierdzili.

  Odpowiedz
  • mexicano  25/01/2010 o 23:19

   Oficjele, ktorych przed chwila slyszalem w lokalnej TV mowia jednak o probie napadu rabunowego. Jako bojke probuja to sprzedac zatrzymani napastnicy, ale policjanci twierdza ze malo jest prawdopodobne aby w trakcie bojki padl strzal w czolo. To raczej byla egzekucja niepokornego.

   I niestety nie powiodla sie pierwsza opercaja-proba wyciagniecia kuli z glowy Cabañasa.

   Odpowiedz
   • Polones  26/01/2010 o 00:33

    Może więc zemsta kibiców? Cabanas 2 tygodnie temu zawalił w finale karnego i drużyna Ameriki, która uchodzi za chyba najsilniejszy zespół Meksyku, nie załapała się do Copa Libertadores. Podobno tuż po tym negocjował przejście do ligi angielskiej.

    Odpowiedz
 2. Polones  02/02/2010 o 22:36

  Kolejny piłkarz Ameriki postrzelony przy „napadzie rabunkowym”: Juan Carlos Silva. W pośladek…

  Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.