Qatar Airways poleci do Ameryki Południowej?


Do Brazylii lub Argentyny przez Katar? Niewykluczone, że wkrótce będzie to możliwe. Qatar Airways, jedna z najlepszych i najdynamiczniej rozwijających się kompanii lotniczych na świecie, ma rozpocząć już w maju loty do São Paulo i Buenos Aires.

Choć Qatar Airways jeszcze tego oficjalnie nie ogłosił, informacja ta, zdaniem brazylijskich branżowych mediów, jest już pewna. Potwierdziły ją nie tylko osoby związane z kierownictwami lotnisk w brazylijskim São Paulo i argentyńskim Buenos Aires, ale także fakt, że katarski przewoźnik ma od niedawna swych przedstawicieli handlowych w obu tych miastach.

Boeing 777 w barwach Qatar Airways

Boeing 777 w barwach Qatar Airways

Loty rozpocząć się mają 30 maja 24 czerwca (patrz informacja w komentarzach). Na trasie Daucha-São Paulo-Buenos Aires-São Paulo-Daucha katarski przewoźnik zamierza podobno latać codziennie. Połączenie to ma być obsługiwane boeingami 777-200 LR.

Zainteresowanie katarskich linii lotniczych trasą do Ameryki Południowej nie jest niespodzianką. Negocjacje w tej sprawie trwały ostatnie 4 lata. Qatar Airways nie będzie też wcale arabskim pionierem na latynoskim niebie. Już od ponad roku do São Paulo latają z Dubaju konkurencyjne Emirates. Wśród blisko i dalekowschodnich przewoźników, swe połączenia z Ameryką Południową mają już także Turkish Airlines, Malaysia Airlines, izraelski El Al, Japan Airlines, a nawet Air China.

Te nowe połączenia świadczą nie tylko o coraz bardziej docenianej turystycznej atrakcyjności regionu, ale także o coraz silniejszych gospodarczych związkach Latynoameryki z resztą świata.

Prześlij dalej:

9 reakcji na "Qatar Airways poleci do Ameryki Południowej?"

 1. Bartek  24/02/2010 o 11:49

  Pytanie tylko, czy lot do Argentyny przez Katar będzie bardziej opłacalny, niż obecne oferty przewoźników, takich jak Iberia, AlItalia czy Lufthansa?

  Odpowiedz
  • żwirekiwigura  24/02/2010 o 19:16

   Znajac polityke cenową tego przewoźnika to wcale niewykluczone. Pewnie nie będzie tak, że zawsze będzie najtańszy, ale na pewno będzie miewał atrakcyjne promocje.
   Poza tym wejście kolejnego gracza zwiększy konkurencję i ogólnie powinno spowodowac obnizenie cen. Szczegolnie w przypadku Buenos Aires, gdzie bilety sa szczegolnie drogie a samoloty i tak lataja wypelnione.

   Odpowiedz
 2. Lechu  24/02/2010 o 19:21

  Czy ktoś wie po jakim kursie są aktualnie przeliczane bilety lotnicze w Caracas? Niestety podejrzewam, że po 4.30BsF za 1$.

  Odpowiedz
 3. żwirekiwigura  03/04/2010 o 22:59

  Jest oficjalne potwierdzenie Qatar Airways. I w sumie wszystko co tu napisaliście się zgadza z tą tylko różnica, że połączenie zostanie uruchomione nie pod koniec maja, a 24 czerwca.

  The Doha – Sao Paulo flight schedules (all times local) are:
  Depart Doha International Airport
  QR921 DAILY at 0740 hrs, arrive Sao Paulo at 1600 hrs
  Depart Guarulhos International Airport (Sao Paulo, Brazil)
  QR922 DAILY at 0310 hrs, arrive Doha at 2310 hrs

  The Doha – Buenos Aires flight schedules via Sao Paulo (all times local) are:
  Depart Doha International Airport
  QR921 DAILY at 0740 hrs, arrive Buenos Aires at 2005 hrs
  Depart Ezeiza International Airport (Buenos Aires, Argentina)
  QR922 DAILY at 2305 hrs, arrive Doha at 2310 hrs following day

  Odpowiedz
 4. zwirekiwigura  21/05/2010 o 01:05

  Z okazji inauguracji tego połączenia Qatar Airways oferuje bardzo atrakcyjną promocję na loty do Buenos Aires i Sao Paulo. Szczegóły już opisałem na forum.

  Odpowiedz
 5. Yanas  02/06/2010 o 11:12

  Nabyłem bilet Qatar z Barcelony via Doha do Buenos Aires. Cena baaardzo okazyjna – 500$, niemniej lot koszmarnie długi..

  Odpowiedz
 6. Pingback: Singapore Airlines do São Paulo | tierralatina.pl

 7. Pingback: Emirates do Rio de Janeiro i Buenos Aires | tierralatina.pl

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.