LAN poleci na Galapagos


Chilijskie linie lotnicze LAN Airlines uruchomią we wrześniu regularne, codzienne połączenie z ekwadorskim archipelagiem Galapagos, stając się tym samym pierwszym globalnym przewoźnikiem tam latającym.

LAN Airlines - airbus A320

takim właśnie airbusem A320 LAN będzie latał na Galapagos (fot: Luis Argerich)

Loty na Galapagos LAN Airlines będzie wykonywał za pośrednictwem swej lokalnej, ekwadorskiej filii LAN Ecuador. Przewidziane jest, że w chwili wrześniowej premiery przewoźnik ten będzie tam latał zarówno ze stolicy Quito, jak i położonego na wybrzeżu portowego miasta Gwajakil (Guayaquil). Połączenia te obsługiwane będą airbusem A320.

A ponieważ LAN Airlines jest członkiem oneworld, to automatycznie ten sojusz lotniczy stanie się pierwszym i jedynym oferującym loty na słynny ekwadorski archipelag, powszechnie uznawany za jedną z największych turystycznych atrakcji Ameryki Południowej. Oznacza to m.in. że Galapagos będzie można uwzględnić w trasach popularnych i atrakcynych cenowo tzw. biletów na podróż dookoła świata.

LAN na Galapagos lądować będzie na lotnisku Seymour, znajdującym się na wyspie Baltra.

Aktualnie na archipelag latają lokalni przewoźnicy TAME i AeroGal.

PS. Do dyskusji o połączeniach lotniczych z Ameryką Łacińską i Karaibami, oraz lotach wewątrz tych regionów zapraszamy do lotniczego działu naszego forum.

Prześlij dalej:

4 reakcje na "LAN poleci na Galapagos"

 1. BT  22/03/2010 o 15:37

  Jaki jest kod IATA lotniska na Galapagos na ktore bedzie latal LAN? Ktos moze wie?

  Odpowiedz
 2. zwirekiwigura  22/03/2010 o 16:03

  Lotnisko na San Cristobal to SCY. Na Galapagos jest jeszcze slyny Seymour Airport na wyspie Baltra. Slynny przede wszystkim z tego, ze w czasie II wojny światowej miescila sie tam olbrzymia baza amerykanskiego lotnictwa, ktora odegrala kluczowa role w obronie Kanalu Panamskiego przed probami atakow japonskich lodzi podwodnych. Seymour, ktory az do końca lat 80-tych był jednynym lotniskiem na archipelagu, ma kod IATA GPS.

  Odpowiedz
  • BT  26/03/2010 o 09:23

   Dzieki wielkie!

   Odpowiedz
 3. zwirekiwigura  19/06/2011 o 20:00

  Wrzuciłem właśnie na forum informację, że LAN Ecuador latać też będzie na San Cristobal.

  Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.