Gdzie robić interesy?


Najbezpieczniejszymi państwami do robienia interesów w Ameryce Południowej i na Karaibach są Kostaryka, Chile i Urugwaj. Najniebiezpieczniej jest w Wenezueli i Haiti.

Latin Security Index publikuje dorocznie amerykański magazyn Latin Business Chronicle. To, przygotowywany przez firmę konsultingową FTI Consulting, ranking szeroko rozumianego bezpieczeństwa dla firm i zagranicznych pracowników. Przy jego opracowaniu bierze się pod uwagę takie parametry jak poziom przestępczości i korupcji, jakośc infrastruktury, czy jasność istniejących przepisów prawnych.

W 2010 roku sytuacja w regionie wygląda następująco:

 1. Kostaryka
 2. Chile
 3. Urugwaj
 4. Panama
 5. Argentyna
 6. Dominikana
 7. Ekwador
 8. Peru
 9. Paragwaj
 10. Nikaragua
 11. Gwatemala
 12. Salwador
 13. Honduras
 14. Boliwia
 15. Meksyk
 16. Brazylia
 17. Kolumbia
 18. Wenezuela
 19. Haiti

Frank Holder, dyrektor FTI Consulting, wyjaśnił w rozmowie z hiszpańską agencją prasową EFE, że w minionym roku najbardziej pogorszyła się sytuacja w Wenezueli. „Kryzys gospodarczy, połączony z przerwami w dostawach prądu i wody, oraz kłopoty z zaopatrzeniem, a także polityczna polaryzacja i niestabilność prawna, napędzają w tym kraju spiralę przemocy, porwań i wymuszeń. Nawet utworzenie Policji Narodowej, która miała pomóc w walce z przestępczością, okazało się klęską. Natomiast aplikacja prawa jest coraz częściej podporządkowana politycznym interesom.” – stwierdził Holder.

Prześlij dalej:

2 reakcje na "Gdzie robić interesy?"

 1. gosc  20/04/2010 o 10:46

  Argentyna tak wysoko? Przecież okradanie obcokrajowców to w Buenos sport narodowy! A z kolei Meksyk zdecydowanie za nisko i trochę nisko Brazylia.

  Odpowiedz
  • BsAs  20/04/2010 o 18:09

   Nie myl okradania turystow, z warunkami do robienia biznesu. Te nie sa takie zle. Wiem bo sam mieszkam i mam firmy w Argentynie.

   Brazylia jest nisko, bo wciaz ma powazne klopoty z przemoca, a i z infrastruktura poza glownymi miastami, nie jest najlepiej. Meksyk to wciaz niestety mafie, wymuszenia i powazne klopoty infrastrukturalne, rowniez w rejonie stolecznym.

   Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.