LAN poleci do Paryża


Chilijskie linie lotnicze LAN Airlines zapowiedziały uruchomienie połączenia między Santiago de Chile i Paryżem. Trasa ta będzie obsługiwana airbusem A340, a pierwsze samoloty LANu wylądują na lotnisku Charles de Gaulle we francuskiej stolicy na początku września.

Airbus A340 w barwach LAN Airlines na lotnisku Barajas w Madrycie

Airbus A340 w barwach LAN Airlines na lotnisku Barajas w Madrycie (fot: John Creasey)

Paryż będzie trzecim miastem w Europie, do którego lata ten jeden z największych latynoamerykańskich przewoźników. Obecnie jego samoloty obsługują już połączenia z Madrytem (z Santiago de Chile, Buenos Aires, Quito/Guayaquil i Limy) i Frankfurtem (z Santiago). Lot do Paryża nie będzie jednak bezpośredni – LAN zamierza po prostu, trzy razy w tygodniu, wydłużyć swój codzienny lot z chilijskiej stolicy do Madrytu: A340-300 wyląduje wpierw na lotnisku Barajas. W drodze powrotnej to samo: pasażerowie z francuskiej stolicy najpierw zatrzymają się w Madrycie i dopiero stamtąd polecą do Chile.

Kierownictwo LAN zapewnia jednak, że jeśli loty z i do Paryża cieszyć się będą odpowiednią popularnością, to nie jest wykluczone, że z czasem uruchomione zostanie połączenie bezpośrenie. Firma już oficjalnie zapowiedziała, że w przyszłym roku zagęszczona zostanie jej siatka międzykontynentalnych połączeń. LAN ma być jednym z pierwszych przewoźników na świecie i pierwszym w Ameryce Południowej, który otrzyma najnowszy produkt Boeinga – B787. LAN zamówił aż 26 takich samolotów. Pierwsze 10 z nich ma trafić do LANu już w przyszłym roku.

Loty z Santiago do Paryża rozpoczną się 2 września. Samoloty z Santiago do Francji wylatywać będą we wtorki, czwartki i soboty, a z Paryża do Chile w środy, piątki i niedziele.

LAN Airlines, wraz ze swymi filiami w Argentynie, Ekwadorze i Peru, jest członkiem sojuszu lotniczego oneworld.

Prześlij dalej:

Jedna reakcja na "LAN poleci do Paryża"

  1. zwirekiwigura  11/04/2011 o 17:20

    Połącznie z Paryżem najwyraźniej nie było wystarczająco popularne – począwszy od 16 lipca lipca to przedłużenie z Madrytu do francuskiej stolicy zostaje zawieszone.
    Czy wróci w południowoamerykańskim sezonie letnim – nie wiadomo.

    Połączenie SCL-MAD-SCL pozostaje bez zmian – 9 lotów tygodniowo.

    Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.