Seks to zdrowie!!!


Ruszajcie się, tańczcie, uprawiajcie seks, pozbądźcie się nadwagi i zdrowo się odżywiajcie – to jak najbardziej oficjalne zalecenia brazylijskiego ministra zdrowia, który w tym tygodniu zainicjował narodowy program walki z nadciśnieniem.

Sprawa jest poważna. Ostatnie badania wskazują, że Brazylijczycy ruszają się coraz mniej, że co najmniej 25 proc. z nich cierpi na nadciśnienie, często o tym wcale nie wiedząc. Dlatego właśnie brazylijskie Ministerstwo Zdrowia postanowiło zorganizować wielką kampanię edukacyjną. Musicie zmienić swój styl życia – zaapelował jego szef, José Gomes Temporão.

Nie wystarczy oglądać piłkę nożną w telewizji. Sport trzeba też samemu uprawiać. I jak najwięcej się ruszać! Więc tańczcie, gimnastykujcie się, miejcie jak najwięcej seksu, spacerujcie, zmniejszcie ilość spożywanej soli i regularnie kontrolujcie swe ciśnienie – zaapelował do swych współobywateli minister.

plakat reklamujący używanie prezerwatyw

preyerwatywa w Brazylii nazywana jest camisinha, czyli koszuleczka

Dopytywany później przez media o szczegóły, José Gomes Temporão ponownie podkreślił zbawienny wpływ seksu na zdrowie. Stosunek seksualny jest intensywną i bardzo kompleksową aktywnością fizyczną i jako taki ma dobry wpływ m.in. na krążenie. Oczywiście trzeba pamiętać, że jeśli kochamy się nie z naszym stałym partnerem, to zawsze zabezpieczać się trzeba prezerwatywą. – podkreślił minister w rozmowie z telewizją O Globo. Jeśli jesteście w stanie, to miejcie nawet i 5 stosunków seksualnych dziennie, ale 5 w tygodniu to i tak jest już dobrze – zachęcał.

Zdaniem brazylijskiego ministerstwa zdrowia, jeśli Brazylijczycy nie zmienią szybko swego stylu życia, to już za kilka lat czeka ich epidemia zawałów serca, oraz wielu innych potencjalnie niebezpiecznych chorób. Młodzi Brazylijczycy prowadzą bowiem coraz bardziej siedzący tryb życia, dużo piją i chętnie sięgają po papierosy. A to wszystko, w przeciwieństwie do seksu, jest niezdrowe – podkreślają ministerialni eksperci.

Façam sexo! – chyba nigdy jeszcze, nigdzie na świecie, żadna oficjalna rządowa rekomendacja nie była tak przyjemna do spełnienia!
Prześlij dalej:

3 reakcje na "Seks to zdrowie!!!"

 1. bazaar  30/04/2010 o 00:24

  Moje (miłe) doświadczenie z Brazylią i Brazylijkami jest takie, że generalnie do seksu nie trzeba ich namawiać. Na ogół są do tej aktywności fizycznej nastawione bardzo ochoczo.
  To co będzie teraz? Gdy jeszcze je do tego minister namawia??? 🙂

  Odpowiedz
  • Polones  30/04/2010 o 14:02

   Stereotyp, który nie ma nic wspólnego z prawdą. Brazylijki to takie same dziewczyny jak Polki, Niemki, Angielki czy inne Hiszpanki. Niektóre porządne, niektóre mniej… nie powiedziałbym, że się jakoś szczególnie wyróżniają, jeśli chodzi o podejście do seksu…

   No, ale każdy ma inne „doświadczenia”.

   Odpowiedz
   • Marcin  15/09/2010 o 02:48

    Hmmm… Trochę po świecie jeździłem, przez prawie rok mieszkałem w Rio de Janeiro i jednak nie znam żadnego innego kraju na świecie (no może poza Islandią) o tak, nazwijmy to, „otwartym” podejściu do seksu. Z Polkami, Niemkami, czy Hiszpankami naprawdę to nie ma wiele wspólnego. Zdecydowana większość seks uprawia bardzo chętnie, niekoniecznie pamiętając o ewentualnym mężu, chłopaku, czy narzeczonym. Zresztą to działa w absolutnie dwie strony, Brazylijczycy sa dokładnie tacy sami. I nie ma się tu co oburzać – to część ich uroku.

    Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.