Z AIESEC do Ameryki Łacińskiej


Komitet lokalny międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie zaprasza do udziału w projekcie AMÉRICA LATINA – A TRAVÉS DEL OCÉANO.

AIESEC

Celem tego projektu jest stworzenie warszawskim studentom możliwości na udział w praktykach wolontariackich w krajach Ameryki Łacińskiej. Proces rekrutacji składać się będzie z dwóch etapów. Pierwszy z nich to wysłanie aplikacji, a drugi – rozmowa kwalifikacyjna, przeprowadzana przez członków komitetu organizacyjnego.

W jego wyniku wyłoniona zostanie grupa studentów, którzy dostaną bezpośrednią możliwość wyjazdu na praktykę wolontariacką do Ameryki Łacińskiej.

AMÉRICA LATINA - A TRAVÉS DEL OCÉANO

Jak zapewniają organizatorzy, udział w wolontariacie jest dla uczestników szansą na zdobycie międzynarodowego doświadczenia zawodowego. Oraz, oczywiście, niepowtarzalną okazją do poznania kultury kraju odległego o tysiące kilometrów. Komunikacja w hiszpańskim bądź portugalskim, stanowić będzie też wspaniałą możliwość na poszerzenie oraz wykorzystanie w praktyce swoich umiejętności językowych.

Zdaniem Agnieszki Janus z komitetu organizacyjnego AIESEC, wolontariaty najprawdopodobniej będą organizowane w Brazylii, Peru i Kolumbii, choć wcale nie jest też wykluczona możliwość wyjazdu do Argentynty, Chile, Meksyku, czy nawet innego kraju w regionie.

Wolontariat najczęściej, choć nie zawsze, polega na pracy w szkołach (np. nauka angielskiego), bądź organizacjach pozarządowych, zajmujących się prawami człowieka, ochroną środowiska, czy profilaktyką HIV/AIDS. Jego czas trwania waha się od 6 tygodni, do 3 miesięcy.

Oczekuje się, że wolontariusze sami zapłacą za bilet lotniczy, a czasami (rzadko) także za wyżywienie na miejscu. Zakwaterowanie jest zawsze zagwarantowane bezpłatnie przez lokalnego partnera programu.

Aplikację na udział w praktyce składać można do 23 kwietnia 2010.

Kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne w podanych przez organizatorów terminach.

Formularz aplilacyjny dostępny jest na specjalnych stronach internetowych AIESEC.

O szczegóły można pytać Agnieszkę Janus, członka komitetu AIESEC przy SGH: aga.k.janus@gmail.com

Prześlij dalej:

2 reakcje na "Z AIESEC do Ameryki Łacińskiej"

 1. student z Poznania  07/04/2010 o 16:26

  Wszystko to bardzo fajne i interesujace, ale dlaczego oferta skierowana jest do „warszawskich studentow”. Zrozumialbym jeszcze, gdyby AIESEC przy SGH organizowal wolontariat tylko dla studentow SGH, ale cos takiego? Czy naprawde myslicie, ze jestescie pepkiem Polski, ze poza Stolyca, nie ma dobrych uczelni, studentow z kompetencjami? Zalosne!

  Odpowiedz
  • Marysia  08/04/2010 o 18:10

   W sumie sluszna uwaga. I pisze to mimo ze sama studiuje w tej nieszczesnej warszaffce.

   Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.