Będzie LAN Colombia?


Walka o pasażera na latynoamerykańskim niebie staje się coraz bardziej intensywna: chilijskie LAN Airlines poinformowały właśnie o podpisaniu porozumienia mogącego doprowadzić do powstania LAN Colombia – kolumbijskiej filii tego przewoźnika.

Chilijski LAN Airlines poinformował wczoraj, że zawarł porozumienie o współpracy z powstającą kolumbijską linią lotnicżą AerOasis. Prace nad jej utworzeniem trwają od 2006 roku i ma ona już zagwarantowane licencje na obsługę aż 14 krajowych połączeń lotniczych. Chilijczycy pomóc mają w zdobyciu tzw. AOC (Air Operator Certificate), czyli najważniejszego dokumentu zezwalającego na rozpoczęcie działalności operacyjnej. LAN szkolić ma też personel nowego przewoźnika, opracowywać i wdrażać procedury, oraz pomóc w doborze floty.

LAN Airlines nie kryje przy tym, że jest zainteresowane aby AerOasis przekształciło się z czasem w LAN Colombia, czyli kolumbijską filię chilijskiego przewoźnika. Taką samą, jak te które już istnieją w Argentynie, Peru i Ekwadorze.
Szef AerOasis, Nicolas Cortazar, podkreśla jednak, że – póki co – żadne wiążące decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. Jak na razie LAN pomaga nam wystartować. Potem zobaczymy co dalej. – stwierdził.

AerOasisJeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem samoloty AerOasis powinny wystartować w listopadzie tego roku. Firma zacznie z trzema maszynami, ale szybko planuje powiekszenie swej floty do minimum 5 samolotów. Jak przyznał Cortazar pod uwagę brane były boeingi B737 i airbusy A320, ale w chwili obecnej jest już niemal pewne, że będą to maszyny europejskiego producenta. Zwłaszcza, jeśli w ich doborze doradzać będzie LAN, który sam na regionalnych trasach lata A320. AerOasis planuje, że samoloty – przynajmniej na początku – weźmie w leasing.

Nowy przewoźnik będzie musiał stawić czoła sporej konkurencji – kolumbijski rynek przewozów lotniczych jest zdominowany przez potężną Avianca, która – w dodatku – jest w procesie łączenia się z Grupo TACA, co ma dać jednego z największych przewoźników w latynoamerykańskim regionie. Ponadto w Kolumbii znaczącym graczem jest zależna od panamskich Copa Airlines, Aero República.

AerOasis należy do kolumbijskiej grupy inwestycyjnej CORSO y Cía. S.C.

Prześlij dalej:

Jedna reakcja na "Będzie LAN Colombia?"

  1. Pingback: Aires zmieni się w LAN Colombia | tierralatina.pl

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.