Karnawał 2011


Jedynym sposobem na udział w brazyliskim karnawale za (relatywnie) niezbyt wygórowaną cenę jest bardzo wczesna rezerwacja biletów lotniczych i hoteli. Niektórzy robią to już teraz – brazylijscy organizatorzy potwierdzili właśnie daty głównych przyszłorocznych atrakcji.

karnawał w Rio de Janeiro (2010)

(fot: Saul Grinberg)

Brazylijskie karnawałowe szaleństwo, to z paradami szkół samby i tańcami na ulicach, organizowane jest tradycyjnie w trakcie ostatnich 5 dni karnawału, czyli wielotygodniowego okresu między świętem Trzech Króli a Środą Popielcową.

Jako, że w przyszłym roku ta ostatnia wypada bardzo późno, karnawał będzie wyjątkowo długi, a jego hucznie obchodzone ostatki, wypadną kilka tygodni później niż zazwyczaj. Brazylia świętować będzie od 4 do do 8 marca 2011 r.

Znane są już też daty najważniejszych dla brazylijskiego karnawału wydarzeń: pokazy szkół samby na sambodromie w São Paulo odbędą się w piątek i sobotę, 4 i 5 marca; te na sambodromie w Rio de Janeiro w niedzielę i poniedziałek, czyli 6 i 7.

W Salvadorze de Bahia zabawa, jak zawsze, trwać będzie dłużej niż gdziekolwiek indziej – rozpocznie się już w Tłusty Czwartek, czyli 3 marca, a zakończy dopiero w Popielec, czyli 9 marca, słynnym i już tradycyjnym arrastão (przeciągnięciem) w wykonaniu Timbalady – bardzo popularnego, podtrzymującego najstarsze afro-brazylijskie tradycje muzyczne, lokalnego zespołu, założonego przez samego Carlinhosa Browna.

Prześlij dalej:

3 reakcje na "Karnawał 2011"

 1. żabol  17/05/2010 o 06:05

  Wow! Oszałamiająco piękna jest ta kobieta na tym zdjęciu! Zjawiskowa wręcz! Ja chce do Braaaazyliiiiii! Już teraz! 🙂

  Odpowiedz
  • ropucha  19/03/2011 o 22:52

   Ja tam byłem pomimo padajacego przelotnego deszczy , który studził atm osfere wspaniała impreza , wspaniałe kobiety i dla kobiet wspaniali faceci , warto to zobaczyc . w Florianopolis jest bezpiscznie i sympatycznie , czesto spotyka sie polonusa który cieszy sie na widok nawet najdrobniejszego symboli polski , warto zabrac gadzety takiejak czapeczki , koszulki , sza;liki z orłem , spwawixie im tym przyjemnosc , niestety prawie zaden polonus nie mówi po polsku.

   Odpowiedz
 2. Pingback: Daty brazylijskiego karnawału w 2012 roku | tierralatina.pl

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.