Łatwiej na Wyspę Wielkanocną


Chilijskie LAN Airlines uruchomią nowe połączenie, mające znacznie ułatwić turystom podróżującym po Ameryce Południowej odwiedzanie znajdującej się na Pacyfiku Wyspy Wielkanocnej. Planowane jest też uruchomienie trasy mogącej stać się turystycznym hitem: Cuzco – Iguazu.

Lotnisko Mataveri (fot: Jialiang Gao)

Do tej pory nie było wyjścia – chcąc odwiedzić chilijską Wyspę Wielkanocną trzeba było przyjechać do stolicy tego kraju, Santiago. I później do tego samego Santiago wrócić. No chyba, że marzyła się komuś Polinezja Francuska… Bo jedyne regularne połączenia z lotniska Mataveri na Wyspie Wielkanocnej chilijski LAN utrzymywał do tej pory z Santiago de Chile i Papeete.

Sytuacja ta się jednak radykalnie zmieni w przyszłym roku. I planowanie podróży po Ameryce Południowej z uwzględnieniem Wyspy Wielkanocnej będzie znacznie łatwiejsze. Zwłaszcza dla turystów ograniczonych czasowo.
Otóż LAN poinformował właśnie, że – począwszy od 5 stycznia przyszłego roku – uruchomi bezpośrednie loty na Wyspę Wielkanocną z peruwiańskiej stolicy, Limy. Dwa razy w tygodniu, w środy i czwartki, boeing 767 pokonywać będzie trasę Lima-Hanga Roa-Santiago i Santiago-Hanga Roa-Lima.

Rozkład lotów będzie następujący:
LA848 LIM0055 – 0615IPC0715 – 1400SCL 763 37
LA847 SCL0835 – 1200IPC1300 – 1750LIM 763 37

To jednak nie koniec lotniczych ułatwień w zwiedzaniu Ameryki Południowej planowanych przez LAN. Przewoźnik rozpoczął starania o uzyskanie zezwoleń na obsługiwanie trasy mogącej stać się hitem wśród turystów podróżujących po tym kontynencie: Lima-Cuzco-Puerto Iguazú.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, także już w styczniu przyszłego roku, będzie można się w kilka godzin przedostać się z serca dawnego inkaskiego imperium w peruwiańskich Andach, do słynnch wodospadów położonych na argentyńsko-brazylijsko-paragwajskim pograniczu.

PS: O biletach i połączeniach lotniczych z Ameryką Łacińską oraz wewnątrz tego regionu dyskutować możecie na w specjalnym dziale naszego forum.

Prześlij dalej:

3 reakcje na "Łatwiej na Wyspę Wielkanocną"

 1. majer  01/07/2010 o 01:54

  Myślałem, że to w związku ze zbliżającym się całkowitym zaćmieniem Słońca, które będzie widoczne na WW 11 lipca, ale jednak nie.

  Niestety będzie to zaćmienie dla ryb, bo poza Wyspą Wielkanocną będzie je jeszcze widać z Patagonii (choć tutaj szansa na dobrą pogodę jest mała).

  http://eclipse.gsfc.nasa.gov/SEmono/TSE2010/TSE2010.html – tu jest mapka z trasą cienia.

  Odpowiedz
 2. zwirekiwigura  27/01/2011 o 21:32

  Wygląda na to, że lot z Limy na Wyspę Wielkanocną będzie tylko sezonowy. W systemach rezerwacyjnych pojawiła się właśnie informacja, że trasa będzie obsługiwana do 6 kwietnia 2011.

  Odpowiedz
  • zwirekiwigura  10/03/2011 o 05:33

   Rzeczywiście będzie sezonowy. LAN Peru właśnie poinformowało, że to połączenie z Wyspą Wielkanocną zostanie wznowione 22 stycznia przyszłego roku.

   Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.