Lufthansa wraca do Kolumbii


Lufthansa poinformowała, że – począwszy od 28 października tego roku – wznowi bezpośrednie połączenie lotnicze między swym głównym hubem we Frankfurcie, a stolicą Kolumbii – Bogotą. Niemiecka kompania stanie się tym samym czwartym przewoźnikiem oferującym loty z Europy do tego miasta.

Bogota nocą

Bogota nocą (fot: Claudio Alvarado Solari)

Niemiecki przewoźnik poinformował, że połączenie Franfurt-Bogota-Frankfurt obsługiwać będzie 5 razy w tygodniu, zabierającym na pokład 306 pasażerów, airbusem A340-600. Loty wykonywane będą we wtorki, czwartki, piątki, soboty i niedziele. Samolot Lufthansy startować będzie z hubu we Frankfurcie o 13:30 i lądować na lotnisku El Dorado w kolumbijskiej stolicy o 19:25 czasu lokalnego. Wylot powrotny zaplanowny został na 21:45, a przylot do Frankfurtu o 14:45 dnia następnego. Dzielący oba miasta dystans 9069 km pokonywany będzie w ok. 12 godzin.

Bilety na nową trasę są już w sprzedaży i w obecnej chwili cena w podstawowej, niepromocyjnej taryfie w klasie ekonomicznej to 799 euro.

Lufthansa stanie się czwartym przewoźnikiem oferującym bezpośrednie loty między Europą i Kolumbią. W tej chwili połączenia takie obsługuje kolumbijska Avianca (między Bogotą i Cali a Madrytem, oraz między Bogotą a Barceloną), hiszpańska Iberia (Madryt-Bogota) i Air France (Paryż-Bogota).

Ta nowa trasa nie będzie bynajmniej dla Lufthansy premierą – przeciwnie, to wznowienie bardzo długiej tradycji. Niemiecki przewoźnik regularnie latał do Bogoty przez nieprzerwane 35 lat i dopiero w 2002 roku, w obliczu ówczesnego nasilenia wojny domowej w Kolumbii, połączenie to zostało zawieszone. Nic więc w sumie dziwnego, że jego przywrócenie traktuje się w tym kraju jako kolejny symbol zduszenia wewnętrznego konfliktu, normalizacji życia, oraz rozkwitu turystyki i szerzej rozumianej gospodarki.

Lufthansa jest, tak jak polski LOT, członkiem Star Alliance. Kolumbijska Avianca, która łącząc się obecnie z salwadorskimi liniami  TACA, staje się jednym z najważniejszych graczy na latynoamerykańskim niebie, także rozważa możliwość przyłączenia się do tego lotniczego sojuszu. I także już zapowiedziała, że wkrótce wznowi loty do Niemiec. Nie wiadomo jednak jeszcze dokładnie kiedy to się stanie, ani rzeczywiście będą to jej własne loty, a nie przypadkiem code-sharing planowanych połączeń Lufthansy.

Na pewno, i to już 3 lipca, Avianca rozpocznie loty do Madrytu z stolicy departamentu Antioquia – Medellín. Jej samoloty wylatywać będą z tego drugiego co do wielkości miasta w kraju w środy i soboty. Wyloty z Madrytu do Medellín zaplanowane są na czwartki i niedziele. Kolumbijski przewoźnik to nowe połączenie obsługiwać będzie airbusem A330-200.

Prześlij dalej:

4 reakcje na "Lufthansa wraca do Kolumbii"

 1. zwirekiwigura  25/04/2012 o 05:02

  Lufthansa właśnie poinformowała, że począwszy od 28 października 2012 latac będzie na trasie Frankfurt-Bogota-Frankfurt już nie pięc razy w tygodniu, ale codziennie.

  Odpowiedz
 2. ArtZ  01/05/2012 o 22:11

  Gdyby tak kiedyś z Warszawy… Ale póki co, niechby tak zaczęli od połączeń z Brazylią i Meksykiem bo jak na razie takowych tez brak.

  Odpowiedz
  • zwirekiwigura  08/05/2012 o 21:57

   Nie oszukujmy się, nie ma co marzyć abyśmy się doczekali jakichkolwiek bezpośrednich rozkładowych połączeń między Polską i Ameryką Łacińską.To wciąż niszowy kierunek dla Polaków. I nic nie wskazuje na to aby się to miało w przewidywalnej przyszłości zmienić.

   Odpowiedz
 3. yanomami  05/08/2012 o 14:22

  Połączenia do Bogoty z polskich miast takich jak Katowice czy Warszawa z przesiadką we Frankfurcie są i tak tańsze niż z Berlina…

  Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.