TAM połączy Rio z Londynem i Frankfurtem


Brazylijskie linie TAM planują uruchomienie w sierpniu aż dwóch nowych połączeń z Europą. Samoloty tego przewoźnika zaczną latać między Rio de Janeiro a Londynem i Frankfurtem.

Galeão International Airport

Obie trasy zostaną inaugurowane 10 sierpnia. Do Londynu brazylijski przewoźnik będzie latać trzy razy w tygodniu – we wtorki, piątki i niedziele. Start z lotniska Galeão przewidziany jest na 00:35, przylot na londyński Heathrow o 16:05. W drogę powrotną samolot wyruszy o 21:15, a powrót do Rio de Janeiro zaplanowany jest na 5:15 dnia następnego.

Loty do Frankfurtu wykonywane będa pięć razy w tygodniu – we wtorki, środy, piątki, soboty i niedziele samolot TAM startować będzie z Rio o 21:48 i lądować we Frankfurcie o 14:40 dnia następnego. Wylot z Frankfurtu o 22:40 w poniedziałki, środy, czwartki, soboty i niedziele z lądowaniem w dawnej brazylijskiej stolicy o 6:09 dnia następnego.

Oba połączenia TAM wykonywać będzie airbusami A330-200 w trzyklasowej konfiguracji i zabierającymi na pokład do 223 pasażerów.

Londyn i Frankfurt nie są jednak nowościami na mapie połączeń TAMu. Do obu tych miast brazylijski przewoźnik, który od niedawna jest członkiem Star Alliance, lata już ze swego głównego hubu – lotniska Guarulhos w São Paulo.

Prześlij dalej:

Jedna reakcja na "TAM połączy Rio z Londynem i Frankfurtem"

  1. zwirekiwigura  10/03/2011 o 05:39

    Połączenie Rio – Frankfurt jest najwyraźniej sukcesem. TAM poinformował właśnie, że począwszy od 1 maja latać będzie na tej trasie nie 5 razy w tygodniu, jak obecnie, lecz codziennie.

    Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.