Ekwador szuka selekcjonera


Jeszcze w tym roku futbolowa reprezentacja Ekwadoru będzie miała nowego trenera – zapowiedział Luis Chiriboga, przewodniczący tamtejszego związku piłki nożnej.

Plan jest taki, aby nowy selekcjoner przeprowadził narodową drużynę przez przyszłoroczny Puchar Ameryki i doprowadził do klasyfikacji Ekwadoru na, mające się odbyć w Brazylii, piłkarskie Mistrzostwa Świata w 2014 roku – dodał szef FEF. Dotychczasowy trener, Ekwadorczyk Sixto Vizuete, ma się z reprezentacją pożegnać po – zaplanowanym na 11 sierpnia – meczu towarzyskim z Kazachstanem.

Vizuete będzie jednak najprawdopodobniej nadal trenował ekwadorską reprezentację Sub-17, za którą odpowiedzialny jest też obecnie. Tym bardziej, że zwolnienie go z obowiązku trenowania La Tri nie jest w żadnym wypadku karą za niezakwalfikowanie się Ekwadoru na Mundial w RPA (Ekwador zakończył kontynentalne eliminacje na szóstej pozycji, tylko z jednym punktem mniej niż piąty w nich (i czwarty w RPA!) Urugwaj).

Vizuete był po prostu, przez cały czas, tylko tymczasowym trenerem, po tym jak kolumbijski selekcjoner Luis Fernando Suárez, został zwolniony po serii porażkek  Ekwadoru na początku mundialowych eliminacji.

Chiriboga chciałby aby zaplanowany na początek września kolejny mecz towarzyski Ekwador zagrał już pod opieką nowego dyrektora technicznego. Prezes związku futbolowego odmówił jednak ujawnienia, czy związek ma już kontakty z jakimiś potencjalnymi kandydatami.

Ekwadorska prasa zapewnia jednak, że wśród osób z którymi porozumierali się  w ostatnich dniach przedstawiciele FEF znajdują się m.in. Kolumbijczyk Reynaldo Rueda (były selekcjoner Kolumbii, aktualny trener reprezentacji Hondurasu), Argentyńczyk Rubén Darío Insúa (były trener argentyńskiego San Lorenzo, obecnie w ekwadorskim klubie Deportivo Quito), a nawet Urugwajczycy Oscar Tabárez (aktualny selekcjoner Urugwaju) i Jorge Fossati (obecnie trenujący saudyjski klub Al-Shabab Riyad). Nie brakuje też jednak głosów, że związek może powierzyć funkcję dyrektora technicznego reprezentacji Sixto Vizuecie, zwalniając go równocześnie z obowiązków trenera juniorów.

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.