Kościół zielenieje. W Meksyku.


Konferencja Episkopatu meksykańskiego Kościoła katolickiego zobowiązała księży do starań aby wierni zdali sobie sprawę z niebezpieczeństw zmian klimatycznych.

„Zmiany klimatyczne są tematem, który coraz bardziej przykuwa naszą uwagę. Stały się one rzeczywistością która jest powodem zmartwień kobiet i mężczyzn naszych czasów. Troska o dzieło Stworzenia jest misją Kościoła w Meksyku. Chcemy ją wzmocnić i uwydatnić” – przeczytać można w dokumencie przjętym przez meksykańskich biskupów. Ich zdaniem wciąż zbyt wiele osób bagatelizuje, bądź – po prostu – nie jest świadoma zagrożeń związanych z klimatycznymi zmianami. I do nowych zadań meksykańskich księży będą należały właśnie starania aby ta proekologiczna, społeczna świadomość rosła.

Kościól jest zobowiązany do promowania obrony Ziemi, wody, powietrza. Musi troszczyć się o to aby człowiek nie zniszczył siebie samego. Musimy rozwijać się w harmonii ze środowiskiem naturalnym – wyjaśnia arcybiskup Hermosillo, Carlos Quintero Arce.

W meksykańskim kurorcie Cancún, w grudniu tego roku, odbędzie się COP16 – światowy szczyt poświęcony zmianom klimatycznym.

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.