Chińsko-brazylijskie manewry


Chiny zaproponowały Brazylii organizację wspólnych manewrów wojsk lądowych oraz ćwiczeń lotnictwa. Mają być one częścią zanacznie szerszej współpracy militarnej między oboma państwami.

Nelson Jobim

Chiński minister obrony, generał Liang Guanglie, który dopiero co podpisał szereg precedensowych umów z Kolumbią, rozpoczął wczoraj oficjalną wizytę w Brazylii. I od razu zaproponował latynoamerykańskiemu gigantowi organizację wspólnych manewrów wojskowych. –Chiny są zainteresowane ćwiczeniami zarówno z naszymi wojskami lądowymi, jak i naszym lotnictwem. Mogłyby się one odbyć już w przyszłym roku.– wyjaśniał, po spotkaniu ze swym chińskim odpowiednikiem, brazylijski minister Nelson Jobim.

Pekin jest też zainteresowany aby brazylijscy partnerzy szkolili chińskich żołnierzy w skokach spadochronowych, oraz uczyli ichnich oficerów portugalskiego. Obaj ministrowie ustalili też, że Brazylia pomoże technologicznie chińskiej armii w dziedzinie kontroli ruchu powietrznego i szeroko rozumianego bezpieczeństwa lotów.

Prześlij dalej:

Jedna reakcja na "Chińsko-brazylijskie manewry"

  1. Chavez-ultras  14/09/2010 o 09:47

    Artykuł ten potwierdza tezę o poważnej próbie ataku CH.R.L. na pozycje USA w krajach Am. Pld. będących terenem naturalnej ekspansji amerykańskiego przemysłu. Oj, zaczyna się robić ciekawie. Czyżby ten kontynent miał być terenem konfrontacji gospodarczej Chin z mocno zadłużonymi Amerykanami z USA?

    Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.