Areolíneas Argentinas wejdą do SkyTeam


Jeszcze w tym miesiącu szefowie argentyńskich linii lotniczych Aerolíneas Argentinas podpiszą porozumienie oficjalnie rozpoczynające proces przystępowania tego przewoźnika do globalnego sojuszu lotniczego SkyTeam.

SkyTeam jest aktualnie jedynym z trzech globalnych sojuszów, nie posiadającym partnera w Ameryce Południowej, która tymczasem jest drugim po Azji, najdynamiczniej rozwijającym się rynkiem przewozów lotniczych na świecie. W 2012 roku ma to się jednak zmienić – wtedy do sojuszu mają bowiem przystąpić Aerolíneas Argentinas.

W opublikowanym dzisiaj komunikacie SkyTeam podkreśla:

Dzięki rozpoczętemu w ubiegłym roku pięcioletniemu planowi restrukturyzacjnemu, Aerolineas Argentinas realizuje szereg działań zmierzających do wzmocnienia modelu biznesowego, oraz stania się ważnym graczem w Ameryce Łacińskiej. Główne elementy tego planu obejmują odnowienie floty i racjonalizację działania, w tym dodanie kluczowych międzynarodowych połączeń, zagęszczenie sieci lotów krajowych i regionalnych, oraz poprawę jakości i solidności.

W chwili obecniej Aerolíneas Argentinas posiadają flotę 42 samolotów, którymi latają do 33 miast w Argentynie, oraz do 18 poza nią. W 2008 roku przewoźnik został znacjonalizowany i obecnie jest w pełni państwową firmą.

Obchodzący w tym roku 10 rocznicę swego istnienia SkyTeam, to jeden z trzech globalnych sojuszów lotniczych. Jego członkami są obecnie: Air France, KLM, Delta Air Lines, Aerofłot, Aeroméxico, Air Europa, Alitalia, China Southern Airlines, CSA Czech Airlines, Kenya Airways, Korean Air, Tarom i Vietnam Airlines. Linie te, wspólnie, oferują 12500 lotów dziennie, zapewniających połączenia między 898 lotniskami w 169 krajach.

Sojusz tegoroczyny jubileusz postanowił uczcić zdecydowaną ekspansją. Poza Aerolíneas Argentinas nowymi członkami w ciągu najbliższych dwóch lat stać się też mają: China Airlines (Tajwan), China Eastern Airlines (Chiny), Garuda Indonesia, Middle East Airlines (Liban), oraz Saudi Arabian Airlines (Arabia Saudyjska). Sojusz podkreśla równocześnie, że jest zainteresowany dalszym rozwojem, zwłaszcza w Azji połudnowo-wschodniej i w Ameryce Łacińskiej, i aktywnie tam szuka kolejnych potencjalnych członków.

Prześlij dalej:

2 reakcje na "Areolíneas Argentinas wejdą do SkyTeam"

  1. Martino  23/10/2010 o 02:45

    SkyTeam to ryzykanci. Aerolineas są bardzo złymi liniami lotniczymi. I nic nie wskazuje na to, że poza samolotami coś się zmieni. Obawiam się, że pozstanie ten sam, mega-olewczy, stosunek do klienta-pasażera. I ta sama niepunktualność, czy notoryczne odwoływanie lotów.
    Ja zawsze mówię moim odwiedzającym mnie w Argentynie znajomym, którzy chcą podróżować po kraju: Jeśli chcecie uniknąć problemów, to niech podróż Aerolineasami będzie ostatecznością!

    Odpowiedz
  2. Pingback: KLM poleci do Buenos Aires | tierralatina.pl

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.