Ksiądz Strachanowski zwolniony z brazylijskiego aresztu


Pracujący w Brazylii ksiądz Marcin Strachanowski, oskarżony kilka miesięcy temu o molestowanie nieletnich, został zwolniony z aresztu. Jednak, wbrew temu co podały niektóre polskie media, duchowny nie został uniewinniony.

Ksiądz Strachanowski aresztowany został w maju tego roku. Jeden z byłych ministrantów oskarżył go o trwające ponoć ponad dwa lata molestowanie seksualne. Brazylijskie media mówiły wręcz, że polski duchowny urządził w swej plebanii „erotyczny donżon”.

Od kilku tygodni ksiądz jest jednak wolny. Jak potwierdziła w rozmowie z serwisem tierralatina.pl sędzia Claudia Garcia Couto Mari z zajmującego się sprawą polskiego duchownego Drugiego Trybunału Kriminalnego w Madureira, ksiądz Strachanowski wypuszczony został z aresztu w połowie września. Jednak – zapewniła – nie oznacza to, wbrew temu o czym informowały niektóre polskie media, że ksiądz został uniewinniony. –Zwolnienie z aresztu oznacza jedynie, że uznano iż nie ma już groźby mataczenia. Proces księdza jeszcze się jednak nie odbył i nie można spekulować jaki będzie sądowy werdykt. Ksiądz tymczasem nie może opuszczać miejsca swojego zamieszkania. Zabrano mu też paszport, aby nie wyjechał za granicę.– wyjaśniła sędzia.

Prześlij dalej:

Jedna reakcja na "Ksiądz Strachanowski zwolniony z brazylijskiego aresztu"

  1. Pingback: Ksiądz Strachanowski jest niewinny | tierralatina.pl

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.