Iberia poleci do Fortalezy i Recife


Ponownie latynoamerykańska premiera Iberii. Po uruchomieniu nowych połączeń między Europą i Argentyną oraz Ameryką Środkową, kolej przyszła na Brazylię.

Hiszpański przewoźnik potwierdził, że – począwszy od 1 lutego 2011 roku – siatka jego latynoamerykańskich połączeń poszerzy się o aż dwa brazylijskie miasta: Fortalezę i Recife. Iberia obsługiwać je będzie jednym, „trójkątnym” lotem na trasie Madryt – FortalezaRecife – Madryt.

Recife

Plan zakłada, że nowa trasa obsługiwana będzie, zabierającym 254 pasażerów airbusem A-340-300, trzy razy w tygodniu: we wtorki, piątki i niedziele. Samoloty wylatywać będą z madryckiego lotniska Barajas w południe i lądować w Fortalezy o 16:25. Lot do Recife rozpoczynać się tam będzie o 17:20 z lądowaniem ma lotnisku docelowym zaplanowanym o 19:15. Z Recife do Madrytu airbus Iberii będzie startował o 20:55. Powrót do hiszpańskiej stolicy przewidziany jest na 9:05 w środy, soboty i poniedziałki.

Fortaleza

Iberia przewiduje, że podczas pierwszego roku przewiezie na nowej trasie co najmniej 80 tys. pasażerów. Bilety na nową trasę są już, od kilku dni, w sprzedaży.

W chwili obecniej hiszpański przewoźnik lata dwa razy dziennie do São Paulo i codziennie do Rio de Janeiro. W 2009 roku Iberia przewiozła na tych trasach blisko pół miliona pasażerów.

Liderem na rynku przewozów między Europą i Brazylia jest TAP Portugal. Jego samoloty lataja z Lizbony do aż 9 brazylijskich miast. Są to São Paulo, Rio de Janeiro, Belo Horizonte, Brasilia, Campinas, Fortaleza, Natal, Recife i Salvador de Bahia.


PS. Przypominamy, że na naszym forum dyskusyjnym istnieje specjalny dział poświęcony liniom i biletom lotniczym. Dowiedzieć się w nim można m.in. o aktualnych promocjach na bilety do Ameryki Łacińskiej.

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.