LAN kupuje kolumbijskie linie Aires


Chilijskie linie lotnicze LAN Airlines kontynuują swą ekspansję w Ameryce Południowej. Przewoźnik ten poinformował właśnie, że pośrednio przejął kontrolę nad kolumbijskimi liniami Aires.

Z informacji udzielonych przez LAN wynika, że chilijska spółka za 98,9 proc. akcji kolumbijskich linii lotniczych Aires zapłaciła 12 milionów dolarów. Suma ta pozornie wydawać się może niska za drugiego co do wielkości przewoźnika w swym kraju, ale w rzeczywistości Chilijczycy na przejęcie kontroli nad Aires wydadzą znacznie więcej – LAN przejął bowiem też zobowiązania finansowe kolumbijskich linii lotniczych, które wynoszą prawie 100 milionów dolarów.

Szefowie LAN już też zapowiedzieli, że chcą unowocześnić i powiększyć flotę Aires, która obecnie składa się z 13. turbośmigłowych bombardierów Dash 8 i 9. boeingów 737-700.

Choć nie zostało to jeszcze oficjalnie powiedziane, przejęcie kontroli nad Aires jest z pewnością preludium do utworzenia LAN Colombia. Chilijczycy już od pewnego czasu nie kryją, że są zainteresowani kolumbijskim rynkiem lotniczym – kilka miesięcy temu zawarli porozumienie o współpracy z nowopowstającą kolumbijską linia lotniczą AerOasis. I już wtedy w Santiago de Chile mówiono, że celem jest otwarcie kolumbijskiej filii.

Aires jest drugim co do wielkości przewoźnikiem lotniczym w Kolumbii, posiadającym 22 proc. udziałów w lokalnym rynku. Obsługuje obecnie 22 trasy krajowe i 3 zagraniczne.

Należące do globalnego sojuszu oneworld chilijske LAN Airlines to jeden z największych przewoźników w Ameryce Łacińskiej. Firma posiada w tej chwili filie operacyjne w Argentynie, Peru i Ekwadorze. W ubiegłym miesiącu LAN poinformował o rozpoczęciu rozmów o ewentualnej fuzji z brazylijskimi liniami TAM.

Book Hostels Online Now

Prześlij dalej:

Jedna reakcja na "LAN kupuje kolumbijskie linie Aires"

  1. Pingback: Jest już LAN Colombia | tierralatina.pl

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.