Ambasada RP w Caracas ostrzega turystów


Padające nieprzerwanie od kilku tygodni w Wenezueli deszcze spowodowały znaczne utrudnienia w ruchu turystycznym, zakłócona jest praca lotnisk w regionach nadmorskich tego kraju. Trudna sytuacja utrzymywać się będzie prawdopodobnie jeszcze przez co najmniej kilka dni.

pomoc dla zalanych wiosek w stanie Miranda (fot: Alejandro Sosa Briceño)

Do tej pory powodzie i osunięcia ziemi spowodowały śmierć co najmniej 25 osób, z tego 12 w Caracas (wśród ofiar nie ma Polaków). Tysiące osób straciły dach nad głową, część dróg jest nieprzejezdnych, zerwanych zostało wiele mostów, ucierpiały uprawy rolne. Władze ogłosiły stan wyjątkowy w stanach Falcon, Miranda, Vargas i w Dystrykcie Stołecznym. W 10 stanach zawieszone zostały zajęcia w szkołach. Najbardziej dotknięte powodziami są położone w pasie nadmorskim północne regiony kraju, a także wyspy należące do Wenezueli, w tym chętnie odwiedzana przez turystów Wyspa Margarita.

Według Instytutu Hydrometeorologicznego Centralnego Uniwersytetu Wenezueli, w listopadzie zanotowano najobfitsze w ciągu ostatnich 40 lat miesięczne opady.

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.