Lula wróci?


Ustępujący prezydent Brazylii, Inacio Lula da Silva, nie wyklucza ponownego ubiegania się o najwyższe stanowisko w swym kraju.

Człowiek nigdy nie powinien mówić nigdy. I gdy się mnie pytacie, czy istnieje możliwość abym kiedyś ponownie ubiegał się o prezydencję, nie mogę zaprzeczyć. Bo wciąż jestem żywy, bo jestem honorowym przewodniczącym dużej partii, bo jestem urodzonym politykiem i polityka mnie pasjonuje– powiedział dzisiaj prezydent Brazylii Lula, w wywiadzie udzielonym telewizji Rede TV.

Lula jest 35. prezydentem w historii Brazylii

65-letni prezydent, który 1 stycznia przekaże władzę swej następczyni i protegowanej, Dilmie Rousseff, zastrzegł jednak, że nie jest wykluczone, że w kolejnych wyborach przewidzianych na 2014 rok, to właśnie ona starać się będzie o reelekcję, bądź ich Partia Pracujących wystawi kogoś zupełnie innego. –Brazylia ma obecnie całą gamę fantastycznych politycznych liderów, którzy będą mogli sie ubiegać o prezydencje za 4 lata– stwierdził Lula.

Lula, który władzę sprawuje od 8 lat, 1 stycznia 2011 roku wyprowadzi się z prezydenckiego pałacu Planalto w Brasilii, ciesząc się rekordową popularnością – aż 87 proc. Brazylijczyków jest zadowolonych z jego rządów. I choć brazylijska konstytucja zabraniała mu ubiegania się o trzecią kadencje z rzędu, nic nie stoi prawnie na przeszkodzie aby sięgnął po nią za 4 lata.

Prześlij dalej:

Jedna reakcja na "Lula wróci?"

  1. Pingback: Lula nie zamierza odchodzić z polityki | tierralatina.pl

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.