Wenezuela gratuluje Łukaszence


Prezydent Boliwariańskiej Republiki Wenezueli, Komendant Hugo Chávez, w imieniu Ludu wenezuelskiego i swego Rządu Boliwariańskiego, gratuluje w sposób jak najbardziej serdeczny Ludowi Republiki Białorusi, oraz jej instytucjom, za nadzwyczajny dzień demokracji, w wyniku którego ponownie wybrany został na Prezydenta Republiki wielki europejski lider Aleksandr Łukaszenko.

Aleksandr Lukaszenko pokazał, że wie jak kierować losami chwalebnej białoruskiej ojczyzny na drodze niezależności, umieszczając święte interesy ludu ponad nędznymi roszczenami światowych mocarstw. Dzisiaj Białoruś wznosi się jako bastion godności i dobrobytu pośrodku Europy wstrząsanej przez nienasyconą drapieżniość międzynarodowego kapitału.

Boliwariańska Republika Wenezueli i Republika Białorusi ustanowiły strategiczne porozumienie oparte na równości i solidarności. Ten udany model współpracy, który już przyniósł owoce stymulując rozwój obu państw, pogłębi się dzięki ponownemu wyborowi prezydenta Łukaszenki. Białoruś i Wenezuela będą nadal kontynuowały pogłębianie tych braterskich związków wspólnie aspirując do budowy świata sprawiedliwości i solidarności.

Caracas, 20 grudzień 2010.

Jest to pełen tekst oficjalnego komunikatu wenezuelskiego Ministerstwa Władzy Ludowej ds. Stosunków Zagranicznych wydanego w związku z wyborami prezydenckimi na Białorusi.

Book Hostels Online Now

Prześlij dalej:

3 reakcje na "Wenezuela gratuluje Łukaszence"

 1. Marcin Manecki  21/12/2010 o 12:08

  Niewiarygodny, przerażający bełkot. Typowa solidarnośc dyktatorów,

  Odpowiedz
 2. Chavez  21/12/2010 o 21:24

  Coś podobnego wypisywał Jaruzelski do Breżniewa?

  Odpowiedz
 3. Pingback: Podróż na Południe

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.