Najpopularniejsze teksty w grudniu. I całym 2010 roku.


Grudniowa lista przebojów, czyli co w serwisie tierralatina.pl było najczęściej czytane w ostatnim miesiącu 2010 roku:

 1. Tragedia jachtu Nashachata – opowieść o dramacie polskiego jachtu na południu Argentyny. W wypadku zginął niestety kapitan jednostki i jego brat. Serwis tierralatina.pl jako pierwszy w polskim internecie poinformował o katastrofie, następnie, przez wiele godzin, na bieżąco aktualizował informacje. Byliśmy cytowani przez większość tradycyjnych mediów i głównych portali informacyjnych.
 2. Ambasada RP w Caracas ostrzega turystów – informacja o ostrzeżeniu osób udających się do Wenezueli przed tamtejszą, wywołaną rekordowymi opadami, klęską żywiołową.
 3. Karnawał 2011 – podstawowe informacje o najbliższym karnawale w Brazylii.
 4. Boże Narodzenie w Ameryce Łacińskiej, czyli jak te święta obchodzone są przez Latynosów.
 5. Yerba Mate – właściwości zdrowotne i tradycje przyrządzania – kolejny, czwarty już odcinek naszego przewodnika po prawdopodobnie najbardziej emblematycznym napoju Ameryki Południowej.

Tym razem, wyjątkowo, nie będzie rankingu najpopularniejszych tekstów od czasu powstania serwisu tierralatina.pl. Zastąpimy go tym razem podsumowaniem całego 2010 roku. Oto teksty najchętniej czytane przez Was w minionym roku:

 1. Latynoskie przepowiednie na 2010 rok – to tekst, który stał się niesamowicie popularny po katastrofie prezydenckiego tupolewa pod Smoleńskiem. Najwyraźniej wiele osób chciało się dowiedzieć, czy ktoś tą tragedię przewidział. Co ciekawe, wg. komentarzy zostawianych pod tekstem, niektórzy twierdzą, że tak rzeczywiście było.
 2. Tragedia jachtu Nashachata
 3. Tryumf Santosa, klęska sondaży, czyli o tym jak podczas ubiegłorocznych kolumbijskich wyborów prezydenckich klęskę poniosły tamtejsze instytytuty badania opinii publicznej. Oraz lewicowy kandydat Antanas Mockus.
 4. Rozebrała się! – to oczywiście o najsłynniejszej latynoskiej kibicce ostatniego futbolowego Mundialu, Paragwajce Larissie Riquelme.
 5. Karnawał 2011
 6. Gdzie jest ksiądz Strachanowski? – historia polskiego misjonarza w Brazylii, którego ex-ministrant oskarżył o molestowanie seksualne. Sprawa odbiła się w tym kraju bardzo szerokim echem, bo wpisała się w całą serię skandali o podłożu seksualnym w brazylijskim Kościele. Tymczasem polski duchowny we wrześniu został zwolniony z aresztu, a w listopadzie całkowicie oczyszczony z zarzutów.
 7. Tragedia wyspy Robinsona Crusoe – opowieść o archipelagu Juan Fernández, który bardzo ucierpiał podczas gigantycznego trzęsienia ziemi w Chile, w lutym ubiegłego roku.
 8. Karnawał – nie tylko w Rio! – przegląd karanawałowych tradycji w niektórych, innych niż Rio de Janeiro, latynoamerykańskich miastach.
 9. Wenezuela, ale dlaczego ona? – subiektywna, napisana przez jednego z czytelników tierralatina.pl, relacja z podróży po Wenezueli.
 10. W Argentynie ślub także dla gejów – Argentyna stała się w ubiegłym roku pierwszym na kontynencie krajem, który zezwolił na zawieranie pełnoprawnych małżeństw przez pary homoseksualne.

I jeszcze kilka statystycznych ciekawostek z 2010 roku. Okazuje się, że najwięcej czytelników mamy z, kolejno: Warszawy, Krakowa, Poznania, Katowic, Wrocławia, Gdańska, Lublina, Łodzi, Szczecina i Rzeszowa. Ale czytani jesteśmy nie tylko w Polsce. Za naszym krajem, w rankingu państw z których pochodzą czytelnicy, są: Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Brazylia, Niemcy, Argentyna, Irlandia, Wenezuela, Hiszpania, Chile i Belgia. Najuważniejsi wydają się być czytelnicy z USA – średnio lekturze tierralatina.pl poświęcają prawie 11 minut podczas każdej wizyty.

Tak czy inaczej, wszystkim za uwagę serdecznie dziękujemy i życzymy samych najlepszych rzeczy w tym nowym 2011 roku! A zwłaszcza wielu podróży! W jakim kierunku, na jaki kontynent chyba nie musimy precyzować? 😉

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.