Nie pijcie Coca-Coli, żujcie kokę!


Picie zbyt wiele Coca-Coli bardzo szkodzi ludzkiemu zdrowiu – ostrzega… prezydent Boliwii, Evo Morales.

Tym razem boliwijski prezydent zatroszczył się o zdrowie „latynoamerykańskich braci – Argentyńczyków”. W wywiadzie udzielonym dzisiaj radiu Continental z Buenos Aires, Evo Morales ostrzegł ich, że Coca-Cola szkodzi.

W początku lat 90-tych przydarzyło mi się coś co sprawiło, że nie ufam już temu napojowi. Pewnego dnia, gdy stawiałem swój dom w Cochabamba, murarze którzy ze mną pracowali zaproponowali mi abyśmy na koniec dnia napili się chichy. Ale ja nie chciałem alkoholu, bo następnego dnia rano musiałem być w biurze, pracować w moim związku zawodowym. Zaproponowałem więc, że oni będą pić chichę, a ja  równolegle Coca-Colę. No i wychylaliśmy tak, szklankę po szklance, do dna. Tempo było szybkie, ale efekt był taki, że gdy ja skończyłem butelkę Coli, oni byli jeszcze w świetnej formie, a ja z bólem brzucha, blady, tak jakby zatruty. Nie mogłem z nimi kontynuować. Od tego czasu jestem bardzo podejrzliwy wobec tego napoju.– zdradził argentyńskim słuchaczom boliwijski prezydent.

Od roku na boliwijskim rynku obecna jest Coca-Colla, produkowany lokalnie i mający konkurować z Coca-Colą napój pobudzający na bazie ekstraktu z liści koki. (fot: José Roitberg)

Wszystko to dzieje się w momencie, gdy rząd w La Paz zarządził dwa dni temu bezprecedensową, sięgającą czterech lat wstecz, kontrolę finansów boliwijskiej filii Coca-Coli, będącą reakcją na niedawną decyzją o podniesieniu cen tego napoju w tym kraju. Firma tłumaczy, że musiała to zrobić gdyż wzrosły ceny cukru i plastikowych butelek. Rząd uważa, że to tylko pretekst i oskarża przedsiębiorstwo o posiadanie olbrzymich rezerw cukru kupionego jeszcze po starych, mocno subwencjonowanych cenach.

Zdaniem szefa przeprowadzającego kontrolę Urzędu Społecznego Nadzoru i Kontroli nad Przedsiębiorstwami jeśli Coca-Cola dopuściła sie zarzucanych jej nadużyć i bez powodu zwiększyła ceny to może nawet zostać pozbawiona licencji na działalność w tym kraju.

Oni nie dość, że sprzedają produkt, który nie robi nic dobrego dla zdrowia, to jeszcze w dodatku chcą zarabiać jak najwięcej. Dlatego powtarzam, że nie należy pić Coca-Coli, a należy żuć liście koki. Samo ich żucie leczy chociażby cukrzycę. To jest już dowiedzione!– stwierdził Morale w dzisiejszym wywiadzie.

Nie jest to pierwszy raz, gdy boliwijski prezydent dzieli się swą wizją zdrowego żywienia – w ubiegłym roku wywołał niemałe kontrowersje, gdy oświadczył że szkodliwe jest jedzenie kurczaków. Jego zdaniem kurze mięso powoduje nadmierny wzrost piersi u kobiet, a u mężczyzn faworyzuje skłonności homoseksualne…

Prześlij dalej:

5 reakcji na "Nie pijcie Coca-Coli, żujcie kokę!"

 1. Chavez-ultras  31/01/2011 o 10:08

  Jak nie możesz odkręcić śruby przy kole, polej ją Coca Colą. Działanie podobne do WD-40. Czy Evo Morales, prezio Boliwii jest głupi, jak twierdzi Gregori, jeden z dyskutantów na forum artykułu „Wszyscy będziemy łysi”, tego nie wiem. Na pocieszenie dla Gregori, zacytuję Mu pewnego francuskiego księcia, który dawno temu głosił, że „nikt nie jest zadowolony ze swojej fortuny, a każdy ze swojego rozumu”. Jeśli więc napój – wizytówka USA, rozpuszcza rdzę na śrubie koła samochodowego, to jak działa na ludzkie wnętrzności?

  Odpowiedz
  • zuercher  31/01/2011 o 16:14

   Z Twojej troski wnoszę, że masz metalowe wnętrzności, tak? To biedaku, jak Ty żyjesz? Co pijesz? Wódkę tylko? Bo skoro usuwające rdzę Coca-Cole jest szkodliwa to co dopiero mówić o wywołującej ją wodzie?

   Odpowiedz
  • qq  19/02/2011 o 17:18

   Znajomosc podstawowych procesow chemicznych i wlasciwosci rozpuszczonego CO2 umozliwilaby Tobie przeprowadzenie kilku podobnych eksperymentów. Sprobuj odkrecic zardzewiala nakretke przy uzyciu „ptysia”, „fanty” i wody mineralnej „Saskia”. I co? Pomoglo? Czary mary…

   Odpowiedz
 2. mullakomar  01/02/2011 o 15:12

  I z tymi kurczakami tez ma racje. Wiem po sobie! Skandal, musialem przerzucic sie na indyki!

  Odpowiedz
 3. Pingback: Telewizja i bogactwo to zło, twierdzi Evo Morales | tierralatina.pl

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.