Chopin w Caracas. Jak powstał?


Regularni czytelnicy tierralatina.pl dobrze już chyba znają mural honorujący 200-lecie urodzin Fryderyka Chopina, jaki – z inicjatywy Ambasady RP w Caracas – powstał w ubiegłym roku w wenezuelskiej stolicy. O jego malowaniu obszernie informowaliśmy, jako pierwsi zaprezentowaliśmy też jego panoramiczne zdjęcie.

Dzisiaj kolej na film, który najlepiej chyba pokazuje jaki ogrom pracy wykonali zaangażowani przez odpowiedzialną za projekt krakowską Agencję Zooteka, czołowi polscy grafficiarze Piotr Tuse Jaworski i Konrad Mehes Kowal. A także pomagający im lokalni artyści z Simbiosis Perfecta.

Mural znajduje się w przy Avenida Parque Humboldt w dzielnicy Baruta, pomiędzy centrami handlowymi Parque Humboldt i Terras Plaza:


Ver Chopin w Caracas mapa mas grande
Prześlij dalej:

3 reakcje na "Chopin w Caracas. Jak powstał?"

 1. Macieju  14/01/2011 o 07:06

  Fantastyczna sprawa! Bardzo lubię takie olbrzymie muralesy.
  Mam pytanie – tak się składa, że w przyszłym tygodniu lecę ze znajomymi do Wenezueli. I choć Caracas planowaliśmy ominąć, to może tak się zdarzyć, że mimo wszystko będziemy zmuszeni spędzić kilka godzin w wenezuelskiej stolicy. Jeśli tak by było to chetnie bym obejrzał to dzieło na własne oczy. Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak to zrobić? Tzn. wiem że jest mapka, ale co dalej? Czy jest jakaś możliwość dojechania tam transportem publicznym? Czy tylko taryfa?

  Odpowiedz
  • Tomek Surdel  15/01/2011 o 00:55

   Da się dojechać – musisz dotrzeć do Plaza Brion, zwanej też Plaza Chacaito (przy stacji metra Chacaito) i tam zapytać się kogoś skąd odchodzą autobusy w stronę Concresa (jest kilka miejsc skąd odchodzą autobusy przy tym placu). No i wsiąść to takiego autobusu, który właśnie będzie miał na przedniej szybie m.in. tabliczkę z nazwą Concresa (linie nie mają numerów). Autobus ruszy, przejedzie po kilku minutach pod wiaduktem z autostradą, przejedzie ulice Las Mercedes z wieloma restauracjami i „lepszymi” sklepami, po czym wjedzie na autostradę. Musisz wysiąść na pierwszym przystanku po tym jak autobus w końcu definitywnie zjedzie z tej autostrady. Wtedy musisz pójść jakieś 150 metrów w góre ulicy, chodnikiem po tej samej stronie drogi na której wysiadłeś. I będziesz pod muralem.
   Aby wrócić łapiesz po przeciwnej stronie ulicy jakikolwiek autobus który będzie miał na przedniej szybie tabliczkę z napisem Chacaito.

   PS. Może wydaje się skomplikowane, ale w rzeczywistości tak bardzo nie jest. Zwłaszcza jeśli choć trochę mówisz po hiszpańsku.

   Odpowiedz
   • Macieju  16/01/2011 o 12:23

    Wielkie dzięki! Postaram się spróbowac wykorzystac te informacje! 🙂

    Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.