Lollapalooza w Santiago de Chile


Szczęśliwcy, którzy na początku kwietnia będą akurat w Chile, mają szansę uczestniczyć w pierwszej chilijskiej edycji legendarnego festiwalu Lollapalooza. Festiwal odbędzie się w dniach 2-3 kwietnia w parku O’Higgins w centrum stołecznego Santiago. W imprezie weźmie udział 60 wykonawców reprezentujących różne gatunki muzyczne, od popu i muzyki elektronicznej przez rock aż do hip-hopu.
Lollapalooza Chile

Festiwal, wymyślony przez Perry Farrella – lidera grupy Jane’s Addiction, ma tradycję sięgającą początku lat dziewięćdziesiątych. Po raz pierwszy został zorganizowany w 1991 roku w Kalifornii; lata jego świetności trwały do 1997 r., kiedy to występowali na nim wykonawcy tacy jak Pearl Jam, Red Hot Chilli Peppers, Ramones i Metallica. Po kilkuletniej przerwie odbył się znowu w 2003 r., a od 2005 r. odbywa się co roku w Chicago i słynie ze swego muzycznego eklektyzmu.

Perry Farrell osobiście nadzoruje organizację chilijskiej edycji. Według wpisów na swej facebookowej stronie rozważał również analogiczną imprezę w Brazylii, ale odstąpił od tego pomysłu z uwagi na liczne festiwale odbywające się już w tym kraju. Niemniej jednak część wykonawców, którzy pojawią się na chilijskiej Lollapaloozie, skorzysta z podróży do Ameryki Południowej, żeby zagrać również w Brazylii (potwierdzili to już na przykład 30 Seconds to Mars, The National, Cypress Hill, Deftones i Fatboy Slim).

A w kwietniowym festiwalu w Santiago de Chile, oprócz już wymienionych, udział wezmą też m.in. The Killers, Kanye West, Deftones, Devendra Banhart, Ben Harper, The National, Cold War Kids, The Drums, Yeah Yeah Yeahs, Steel Pulse, Cat Power, Mala Rodriguez i Armin Van Buuren. W programie znajdą się również niezwykle popularny brazylijski zespół CSS (Cansei de Ser Sexy) oraz chilijskie grupy Los Bunkers i Como Asesinar a Felipes. Wykonawcy zaprezentują się na czterech scenach, z których jedna będzie poświęcona wyłącznie muzyce elektronicznej.

Według planów organizatorów każdego wieczoru koncerty obejrzy do 50 000 widzów. Bilety, które są już dostępne w internecie, kosztują od 42 000 (za jednodniową wejściówkę) do 190 000 (za dwudniowy karnet VIP)  pesos i rozchodzą się błyskawicznie.

W przeliczeniu na złotówki ta rozpiętość cenowa to, odpowiednio, od ok. 250 do 1150 PLN.

Prześlij dalej:

About Michał Rudziecki

Rocznik 1972. Prawnik, absolwent CESLA. Rodem z Warszawy, od 2004 r. mieszka i pracuje w Brukseli. Żywo zainteresowany wszystkim, co ma związek z Ameryką Łacińską, z którą oprócz sentymentu łączą go też więzi rodzinne. Miłośnik literatury w oryginale, z wypiekami na twarzy pochłania książki Mario Vargasa Llosy, José Donoso i Roberto Bolaño. Przyrządza wyśmienite ceviche.

W sieci:

Inne teksty na tierralatina.pl

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.