TAP poleci do Porto Alegre


Portugalskie linie lotnicze TAP Portugal konsolidują swą pozycję lidera w lotach między Europą i Brazylią. Przewoźnik ten poinformował właśnie, że zacznie latać z Lizbony do Porto Alegre. Będzie to już dziesiąte brazylijskie miasto na mapie tras obsługiwanych przez TAP.

TAP Portugal do Porto Alegre poleci po raz pierwszy już 12 czerwca tego roku. Trasa między Lizboną a stolicą brazyliskiego stanu Rio Grande do Sul obsługiwana będzie cztery razy w tygodniu podczas europejskiego lata i trzy razy podczas zimy. Przewoźnik połączenie to obsługiwać będzie airbusem A330-200.

Dla Aeroporto Internacional Salgado Filho w Porto Alegre będzie to pierwsze regularne międzykontynentalne połączenie. Dla TAP Portugal, członka sojuszu lotniczego Star Alliance, będzie to już 10. brazylijskie miasto, do którego latają jego samoloty. Żaden inny zagraniczny (nie tylko europejski) przewoźnik nie może sie pochwalić tak wieloma połączeniami z Brazylią. Samoloty TAPu latają już obecnie do São Paulo, Rio de Janeiro, Brasilii, Fortalezy, Natalu, Recife, Salvadoru, Belo Horizonte i Campinas.

trasy między Lizboną i Brazylią obsługiwane przez TAP Portugal

Trasa TAPu do Porto Alegre nie jest bynajmniej jedyną planowaną nowością na niebie między Europą i Brazylią. Lufthansa i Alitalia zapowiedziały niedawno rychłe uruchomienie lotów do Rio de Janeiro.

O tych i o innych nowych trasach, oraz o promocjach na loty do Ameryki Łacińskiej i przelotach wewnątrz regionu możecie podyskutować w dziale lotniczym naszego latynoamerykańskiego forum dyskusyjnego.

Mapa ilustrująca ten tekst została stworzona dzięki Great Circle Mapper
copyright © Karl L. Swartz.

Book Hostels Online Now

Prześlij dalej:

2 reakcje na "TAP poleci do Porto Alegre"

  1. Pingback: Open Sky między Brazylią i UE | tierralatina.pl

  2. Pingback: Synergy Group sięga po TAP Portugal | tierralatina.pl

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.