Emirates poleci do Rio i Buenos

Dubajski Emirates, jeden z najdynamiczniej rozwijających się przewoźników lotniczych świata, ogłosił ekspansję w Ameryce Południowej. Od przyszłego roku jego samoloty latać będą, codziennie, do Rio de Janeiro i Buenos Aires.


Dla Emirates nie będzie to latynoamerykańska premiera – przewoźnik ten już od 2007 roku lata, codziennie, do brazylijskiego São Paulo. Teraz kolej przyszła na Rio de Janeiro i Buenos Aires. Dubajska firma poinformowała właśnie, że począwszy od 3 stycznia przyszłego roku latać będzie do tego najsłynniejszego chyba brazylijskiego miasta, skąd – po niespełna dwóch godzinach przerwy – lot kontynuowany będzie do stolicy Argentyny. To wszystko także każdego dnia tygodnia.

trasa którą będą pokonywać, codziennie, samoloty Emirates

Szefowie Emirates tłumaczą, że nowe połączenie jest odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie turystów z całego świata Ameryką Południową. I przypominają, że tylko na lotnisku w Buenos Aires liczba odprawionych zagranicznych pasażerów wzrosła w ubiegłym roku o aż 27 proc.

Mimo to, potencjalni pasażerowie to nie tylko turyści. Emirates liczy też na intensywny ruch biznesowy, zwłaszcza do Brazylii, która jest jedną z najszybciej rozwijających sie gospodarek na świecie. Wartość brazylijskiego eksportu do samych tylko krajów arabskich rośnie ostatnio o ok. 25-35 proc. rocznie i w ubiegłym roku przekroczyła 12,5 miliarda dolarów.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że Brazylia (a w szczególności Rio de Janeiro) będzie w najbliższych latach gospodarzem wielkich sportowych imprez – w 2013 roku piłkarski Puchar Konfederacji, w 2014 piłkarski Mundial, a w 2016 Igrzyska Olimpijskie.

B777

Nowa trasę dubajski przewoźnik obsługiwać będzie boeingiem B777-300ER mogącym zabrać na pokład 8 pasażerów w pierwszej klasie, 42 w business i 304 w ekonomicznej. Emirates dostał też pozwolenie na sprzedaż biletów w ruchu lokalnym, na sam tylko odcinek: Rio de Janeiro – Buenos Aires – Rio de Janeiro.

Emirates nie jest jedynym arabskim przewoźnikiem docierającym do Ameryki Południowej – od ubiegłego roku na trasie Daucha – São Paulo – Buenos Aires – São Paulo – Daucha lata także jego katarski konkurent Qatar Airways, który wszedł na rynek przewozów do Ameryki Łacińskiej oferując przez długi czas bilety po tak atrakcyjnych, promocyjnych cenach, że z jego oferty skorzystało także wielu Europejczyków, nie zważających na to że podróż przez Zatokę Perską raczej nie zalicza się do tych najkrótszych.

Oby było podobnie z Emirates… Może już wkrótce także oni zaskoczą wszystkich jakimiś bardzo niskimi cenami na start tego nowego połączenia?

Prześlij dalej:

4 reakcje na "Emirates poleci do Rio i Buenos"

  1. zwirekiwigura  13/04/2011 o 20:36

    Ciekawe czy kiedykolwiek doczekamy się lotów któregoś z tych wielkich arabskich przewoźników do tej naszej lotniczo zapyziałej Warszawy.
    Póki co, trzeba dojeżdżać na lotniska w ościennych krajach. Emirates lata m.in. do Pragi i Wiednia. Qatar do Berlina.

    Odpowiedz
  2. Pingback: Do Ameryki Łacińskiej przez Afrykę? | tierralatina.pl

  3. Pingback: Do Buenos Aires z Turkish Airlines | tierralatina.pl

  4. Pingback: Emirates będzie latać z Dubaju do Panamy | tierralatina.pl - Ameryka Łacińska i Karaiby

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.