Wystawa Jedność w Różnorodności


tierralatina.pl serdecznie zaprasza do zwiedzenia, przygotowanej przez fotografkę Amirę Bocheńską, instalacji Jedność w Różnorodności. Jej inauguracja odbędzie się w najbliższą środę, 27 kwietnia, w Bibliotece Uniwerstetu Warszawskiego.

Inspiracją do projektu „Jedność w Różnorodności” był warsztat taneczny prowadzony przez Wenezuelczyka, Davida Zambrano – jednego z najwybitniejszych artystów międzynarodowej sceny tanecznej.

W ubiegłym roku, w Kostaryce, przez 50 dni 50 tancerzy i choreografów praktykowało dwie, stworzone przez Zambrano, techniki taneczne „Passing Through” i „Flying Low”. Wenezuelczyk w swojej pracy pedagogicznej czerpie inspiracje z poszukiwań międzykulturowych, kreując własne techniki improwizacji, wykorzystujące zmysły, i których kluczowym elementem jest intuicyjne poruszanie się w przestrzeni i rozwój wyobraźni przestrzennej.

To właśnie intrygujacy przekaz i wykonanie tych technik stały się tematem prezentowanej w Warszawie instalacji fotograficznej i filmu dokumentalnego.

Amira Bocheńska: Zalezalo mi przede wszystkim na zilustrowaniu techniki „Passing Through”, która opiera sie na pracy nad kompozycją i improwizacją. Technika ta ma swoje zastosowanie nie tylko na sali tanecznej, ale również w życiu codziennym, ucząc swobody myśli i rozwijając świadomość jednostki, jako elementu świadomości całej grupy. Na bazie tej mysli skonstruowalam instalację zlożoną z wielkoformatowych druków, na których uchwyceni są tancerze w ruchu. Widz może wejść w instalację, dzięki czemu staje się jej częścią, częścią dynamicznego ruchu na zdjęciach. Zdjęcia sa zagęszczone i poruszaja sie wokół własnej osi tworząc tym samym jeden wielki ruchomy obraz. Przemieszczając się pomiędzy nimi, widzowie nieświadomie będą realizowali technikę „Passign Through”.

Otwarcie instalacji odbedzie sie 27 kwietnia, podczas I Kongresu Tanca, na terenie Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Instalacja bedzie dostępna dla publicznosci do 15 maja. Jej finał planowany jest podczas Nocy Muzeów.

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.