Paragwaj ma swojego Kuszczaka (i nowego Chilaverta?)

Derlis Espínola jest bramkarzem paragwajskiego klubu Cerro Porteño i w  miniony weekend, podobnie jak kiedyś Tomasz Kuszczak, dołączył do niezbyt licznego, ale też nie specjalnie prestiżowego klubu bramkarzy, którzy wpuścili gola strzelonego przez swego odpowiednika z przeciwległej połowy boiska.

Niespodziwanym bohaterem początkowo bardzo nudnego, drugoligowego meczu Sport Colombia i Cerro Porteño stał się bramkarz gospodarzy, Wilson Quiñónez. W 20. minucie drugiej połowy spotkania, podczas gdy jego ekipa przegrywała 0-1, wykonał on rzut wolny tuż sprzed własnego pola karnego. Strzał z 80 metrów, najprawdopodobniej zamierzony jako podanie na główkę któregoś z napastników, okazał się jednak bezpośredni i – co najważniejsze – nie do obrony dla bramkarza rywali.

Radość bramkarza Sport Colombia z tego nietypowego golazo okazała się tak wielka, że sędzia musiał go uspokoić żółtą kartką. Ale bramka została uznana i dzięki niemu jego ekipa zremisowała z Cerro Porteño 1-1.

Tymczasem parawgwajskie media już, choć chyba troche na wyrost, okrzyknęły Quiñóneza „nowym Chilavertem”, porównując jego strzał do gola którym ten słynny, były paragwajski bramkarz – podczas gdy grał dla argentyńskiego Vélez Sársfield – pokonał w 1996 roku Germána Burgosa, ówczesnego bramkarza River Plate. Co więcej – podkreślają dziennikarze – bramkarz Sport Colombia, strzelił w minioną sobotę ze znacznie większej odległości…

W 1996 roku golazo José Luisa Chilaverta wyglądało tak:

Który się Wam bardziej podoba?

Prześlij dalej:

3 reakcje na "Paragwaj ma swojego Kuszczaka (i nowego Chilaverta?)"

1. Chavez-ultras  15/04/2011 o 21:58

Ale nasz „Puszczak” puścił gola strzelanego z pola bramkowego. Absolutnie ma 1 miejsce na świecie.

Odpowiedz
  2. Chavez-ultras  21/04/2011 o 22:54

Puszczak wpuścił bramkę strzeloną przez bramkarza. Była to Jego niefrasobliwość. Mimo to jest w sumie przecież bardzo dobrym bramkarzem.