Karnawał 2012


Znane są już daty najważniejszych wydarzeń przyszłorocznego karnawału w Brazylii. Turyści chcący wziąć udział w tym narodowym szaleństwie powinni już zacząć myśleć o rezerwacji biletów i noclegów!

karnawałowe szaleństwo w Salvador de Bahia (fot: Turismo Bahia)

Ogłoszeniu dat brazylijskich karnawałowych atrakcji towarzyszą zawsze dwa zjawiska – natychmiast rosną ceny wszelkich usług hotelowych w tym okresie i mimo to niektóre miejscówki prawie natychmiast mają komplet. Dlatego osoby marzące o zobaczeniu na własne oczy jak wygląda prawdopodobnie największa zbiorowa zabawa świata powinni już teraz zainteresować się rezerwacją noclegów i lotów. Już jest drogo, ale później może być tylko drożej!

W 2012 roku karnawał odbywać się będzie o kilka tygodni wcześniej niż miało to miejsce w roku bieżącym. Oficjalne daty apogeum przyszłorocznych zabaw w Brazylii to 17-21 luty. Najbardziej oblegane widowiska, czyli oficjalne pokazy szkół samby na specjalnych sambodromach w Rio de Janeiro i São Paulo zaplanowane zostały – odpowiednio – na 19 i 20 (RJ), oraz 17 i 18 lutego (SP).

Planując karnawałową wyprawę warto jednak pamiętać, że świetnie bawić sie można także poza tymi miastami i nie tylko w Brazylii.

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.