Katastrofa samolotu w Patagonii


W nocy z środy na czwartek, w Argentynie, rozbił się należący do lokalnych linii lotniczych Sol samolot pasażerski. Zginęły wszystkie 21 osoby na pokładzie.

Samolot, wyprodukowany w 1985 roku turbośmigłowy saab-340, pokonywał trasę Córdoba – Mendoza – Neuquén – Commodoro Rivadavia. Wypadek miał miejsce na jej ostatnim odcinku, około 50 minut po starcie z lotniska w Neuquén. Wg. pierwszych nieoficjalnych jeszcze informacji, piloci samolotu, tuż zanim kontrolerzy lotniczy stracili z nimi kontakt, aż trzykrotnie informowali problemach technicznych z maszyną. Za ostatnim razem sygnalizując znaczne jej oblodzenie.

Samolot rozbił się na płaskowyżu Meseta de Somuncurá w patagońskiej prowincji Río Negro, około 40 km od miasteczka Los Menucos. Świadkowie mówią, że „spadł na ziemię jak kula ognia”. Ekipy ratunkowe, które dotarły na miejsce tragedii dość szybko potwierdziły, że nikt z 19 pasażerów i 3 członków załogi nie przeżył. „Wszystko jest zwęglone” – stwierdził Ismael Alí, szef szpitala z Los Menucos, który był wśród ratowników. Na pokładzie nie było cudzoziemców.

Rozbity samolot należał do niewielkich, istniejących od 2006 roku i mających swą siedzibę w Rosario, linii lotniczych Sol. Jego flota składała się do minionej nocy z 6 saabów-340.

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.