Kolejne miliony dla Maradony


Diego Armando Maradona jest rzeczywiście „złotym dzieckiem”, któremu dopisuje niebywałe szczęście. Argentyńczyk nie pozostał długo bezrobotny po zwolnieniu go z funkcji selekcjonera Albicelestes – już wkrótce będzie trenował jeden z popularniejszch klubów Zjednoczonych Emiratów Arabskich. I dostawał za to potężne pieniądze.

(fot: Alexandr Mysyakin)

Klub Al Wasl z Dubaju ujawnił dzisiaj szczegóły podpisanego kilka dni temu kontraktu z Maradoną. Argentyńczyk zobowiązał się do prowadzenia jego piłkarzy przez dwa lata i w zamian otrzyma wynagrodzenie w wyskokości… 34,5 milionów dolarów. Czyli, bagatela, 1,43 miliona dolarów miesięcznie.

Ponadto Maradona wynegocjował, aby wraz z nim w Dubaju pracę otrzymały też osoby, które pomagały mu w prowadzeniu reprezentacji Argentyny. Zastępcą Maradony zostanie więc niegdysiejsza gwiazda River Plate, Héctor Enrique, a ich asystentem Alejandro Mancuso.

Al Wasl poinformował także, że prowadzi bardzo zaawansowane rozmowy o sprowadzeniu grającego obecnie w Atlético Madryt, Diego Forlána. Zdaniem władz klubu „pozostało już do uzgodnienia tylko kilka szczegółów”, aby Urugwajczyk, uznany za najlepszego piłkarza ostatniego Mundialu, grał w najbliższym sezonie w futbolowej lidze ZEA, w której Al Wasl zajmuje obecnie 5. pozycję.

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.