Kostaryka potwierdza udział w Copa América


Kostarykański związek futbolowy oficjalnie potwierdził przyjęcie zaproszenia od organizatorów tegorocznej Copa América, czyli piłkarskich mistrzostw Ameryki Południowej. Kostaryka będzie na nim drugim, obok Meksyku, zaproszonym państwem spoza tego kontynentu.

Oznacza to, że zarówno Meksyk, jak i Kostaryka wezmą udział w dwóch kontynentalnych mistrzostwach w ciągu zaledwie dwóch miesięcy. Już 1 czerwca rozpoczyna się bowiem, w Stanach Zjednoczonych, Gold Cup, czyli turniej o puchar federacji CONCACAF, obejmującej kraje Ameryki Północnej i Środkowej, Karaiby, oraz Gujanę i Surinam z Ameryki Południowej.

Jednak, podobnie jak Meksyk, Kostaryka nie wystawi w obu turniejach identycznych reprezentacji. –Na Copa América do Argentyny pojedzie nasza reprezentacja olimpijska wzmocniona o pięciu zawodników z reprezentacji głównej. Dokładny skład ustali selekcjoner Ricardo La Volpe. – poinformował szef Kostarykańskiej Federacji Futbolowej, Ricardo Li.

Kostaryka na tegorocznej Copa América zastąpi Japonię, która z zaproszenia musiała zrezygnowac w wyniku marcowego trzęsienia ziemi. Dla jej reprezentacji nie będzie to jednak premiera – Kostaryka brała już udział w południowoamerykańskich mistrzostwach trzykrotnie, w 1997, 2001 i 2004 roku.

Organizowana w tym roku przez Argentynę Copa América rozpocznie się 1 lipca. Kostaryka rozstawiona będzie w grupie A, czyli zmierzy się z gospodarzami, Kolumbią i Boliwią.

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.