Morales cieniutko w sondażach


Już czwarty miesiąc z rządu większość Boliwijczyków jest niezadowolona z rządów Evo Moralesa, wynika z najnowszego sondażu opublikowanego przez dziennik Página Siete z La Paz.

Według opublikowanego wczoraj sondażu aż 52 proc. Boliwijczyków ma obecnie negatywne zdanie na temat prezydenta kraju Evo Moralesa. Jako zadowleni z jego rządów deklaruje się 30 proc. mieszkańców.  57 proc. uważa, że Boliwia podąża obecnie złą drogą i tylko 19 proc. jest zdania, że w kraju jest coraz lepiej.

Dziennik Página Siete, który zamówił ten sondaż zauważa, że to już czwarty miesiąc z rzędu większość Boliwijczyków jest niezadowolona z prezydenta. Choć akurat tendencja nie jest dla niego niekorzystna – w lutym negatywne zdanie o Moralesie miało aż o 9 proc. więcej obywateli. Prezydent był wówczas bardzo krytykowany w związku z noworocznym kryzysem związanym z ogłoszoną, a następnie pod wpływem protestów cofniętą, podwyżką cen paliw samochodowych.

Página Siete jest dziennikiem kojarzonym z boliwijską opozycją. Badanie opinii publicznej wykonał na jego zlecenie instyut sondażowy Mercados y Muestras. Deklarowany margines błędu to 3,46 proc.

Prześlij dalej:

Jedna reakcja na "Morales cieniutko w sondażach"

  1. Pingback: Evo Morales rozpędza protestujących Indian | tierralatina.pl

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.