Odwołane loty z i do Argentyny!


Z każdą godziną powiększa się paraliż lotniczy Argentyny spowodowany erupcją chilijskiego wulkanu Puyehue. Chmura popiołów dotarła dzisiaj nad Buenos Aires, zmuszając nie tylko do zawieszenia niemal wszystkich lotów wewnątrz kraju, ale także do odwołania wielu połączeń międzynarodowych.

Do i z Argentyny nie poleciały dzisiaj m.in. samoloty LAN, TAM, Pluny, Aerolineas Argentinas, Delty, United i Continental. Inni przewoźnicy, jak chociażby Lufthansa, skierowali swe lecące do Buenos Aires maszyny na lotniska w Brazylii. Z tego właśnie powodu futbolowa reprezentacja Argentyny, która przegrała w minioną niedzielę z Polską, znalazła się niespodziewanie w São Paulo.

Służby meteorologiczne Argentyny ostrzegają, że nie da się przewidzieć jak długo trwać jeszcze będą, spowodowane przez wulkan, zakłócenia w ruchu lotniczym w Argentynie. Ostrożne uprzedzają jednak, że raczej sytuacja nie znormalizuje się przed końcem tego tygodnia.

Jeśli więc na najbliższe dni masz zaplanowaną podróż do lub z Argentyny, porozum się jak najszybciej ze swoim przewoźnikiem.

Ze względu na chmurę popiołów całkowicie zamknięte zostało dzisiaj także lotnisko międzynarodowe w stolicy Urugwaju, Montevideo.

Na naszym forum dyskusyjnym utworzyliśmy właśnie specjalny wątek poświęcony wywołanym przez wulkan Puyehue problemom transportowym w Argentynie. Zapraszamy.

Prześlij dalej: