Katastrofa lotnicza w Brazylii


Samolot czeskiej produkcji rozbił się dziś rano w brazylijskim Recife. Wykonywał on regularne, lokalne połaczenie w barwach niewielkiego przewoźnika Noar Linhas Aéreas. Zginęło wszystkie 16 osób na pokładzie.

Rozbity samolot to niewielki dwusilnikowy LET L-410 UPV-E20, czeskiej produkcji. Maszyna była nowa, wyprodukowana w ubiegłym roku, a Noar Linhas Aéreas niewielki brazylijski przewoźnik, który rozpoczął swą działalność niespełna 12 miesięcy temu, był pierwszym jej użytkownikiem.

Samolot wystrartował planowo, o 6:50, z międzynarodowego lotniska w Recife. Miał do pokonania regionalną trasę do Mossoró, z międzylądowaniem w Natal. Na jego pokładzie znajdowało 14 pasażerów i 2 członków załogi.

Wg. pierwszych ustaleń, w niespełna minutę po starcie, kapitan zgłosił kontrolerom lotu kłopoty techniczne – nagły znaczny spadek mocy silników. Zapowiedział, że będzie próbował wylądować awaryjnie na znajdującej się tuż przy lotnisku plaży Boa Viagem. Nie zdążył – samolot rozbił się zaledwie 1200 metrów od końca pasa, z którego dopiero co wystartował. Zginęło wszystkie 16 osób, które znajdowały się na pokładzie.

 

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.