Nowe loty do Ameryki Łacińskiej


Mimo kryzysu gospodarczego w Europie lotniczy przewoźnicy ze starego kontynenu zapowiadają inaugurację nowych połączeń z Ameryką Łacińską. Lufthansa zacznie latać do Meksyku z Monachium, a Air Europa chce połączyć Madryt z kolumbijską Kartageną.

Niemiecka Lufthansa ogłosiła, że – począwszy od 26 marca przyszłego roku – uruchomi zupełnie nowe połączenie między Monachium i Mexico-City. Samoloty, airbusy A340-600, pokonywać będą tą trasę 5 razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i soboty. Wylot z Monachium zaplanowany jest na 22:25, a powrót z Meksyku 0 10:25. W obu przypadkach samolot docierać będzie do celu w godzinach porannych dnia następnego. Oczywiście Lufthansa nie ma zamiaru rezygnować z już istniejącego połączenia między Frankfurtem i Meksykiem.

nowe planowane połączenia lotnicze między Europą i Ameryką Łacińską

Jeszcze ciekawsze, bo niemalże premierowe, jest planowane nowe połączenie hiszpańskiego przewoźnika Air Europa, który chce czacząć latać między Madrytem, a kolumbijską „karaibską perłą”, czyli Cartagena de Indias. Kompania ta, będąca członkiem globalnego sojuszu SkyTeam, zapowiedziała na początku września, że loty na tej trasie rozpoczną się już 1 grudnia 2011.  Kilka dni temu jednak jej szefowie zmienili zdanie i, biorąc pod uwagę spowolnienie europejskiej gospodarki, przesunęli inaugurację tego połacznia na czerwiec przyszłego roku. Plany zakładają, że boeingi B767-300ER latać będą na tej trasie 3 razy w tygodniu.

Jeśli rzeczywiście, zgodnie z obietnicą, dojdzie do uruchomienia połączenia z kolumbijską Kartageną, to Air Europa będzie niemal pierwszym europejskim przewoźnikiem latającym regularnie do tego miasta-portu. „Niemal”, gdyż przez pewien okres nieistniejący już hiszpański międzykontynentalny low-cost Air Madrid latał na trasie Madryt-Bogota-Kartagena-Madryt.

PS. Zapraszamy do korzystania z – będącej częścią naszego serwisu – wyszukiwarki tanich biletów lotniczych.

Prześlij dalej:

2 reakcje na "Nowe loty do Ameryki Łacińskiej"

 1. zwirekiwigura  29/12/2011 o 01:40

  Lufthansa oficjalnie przełożyła premierę połączenia Monachium – Meksyk na jesień przyszłego roku. Pierwszy lot jest zaplanowany na 28 października 2012. Postanowiono też, że samoloty (A330-600 tak jak pierwotnie zakładano) latać będą na tej trasie codziennie, a nie pięć razy w tygodniu. Rozkład będzie następujący:

  LH520 MUC2200 – 0430+1MEX 346 D
  LH521 MEX1045 – 0505+1MUC 346 D

  Odpowiedz
 2. zwirekiwigura  12/01/2012 o 03:41

  Wygląda na to, że Air Europa wciąż odczuwa efekty europejskiego kryzysu – inauguracja trasy do Cartageny została ponownie wstrzymana. Tym razem bezterminowo.

  Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.