Delta inwestuje w brazylijski GOL


Amerykańskie Delta Air Lines podpisały porozumienie o współpracy z największą w Ameryce Łacińskiej niskokosztową kompanią lotniczą, brazylijskimi GOL Linhas Aéreas Inteligentes.

Porozumienie przewiduje „długoterminową i wyłączną współpracę handlową” między oboma przewoźnikami. Konkretnie chodzi m.in. o codesharing, czyli sprzedawanie miejsc na, oznaczone własnym numerem, loty wykonywane przez partnera. Delta Air Lines stanie się także udziałowcem brazylijskiego GOLa. Amerykanie zobowiązali się zainwestować 100 milionów dolarów – ich akcje będą wprawdzie pozbawione prawa głosu, ale dadzą im jedno miejsce w radzie nadzorczej brazylijskiego przewoźnika.

Podpisany dokument przewiduje także wspólne stanowiska odprawy na lotniskach, oraz harmonizację programów fidelizacyjnych (frequent flyer).

Delta Air Lines od kilku miesięcy strara się intensywnie nadrobić straty jakie na trasach między Stanami Zjednoczonymi a Ameryką Łacińską ma wobec swych konkurentów. Kilka miesięcy temu podobne porozumienie o współpracy podpisała już z Aeroméxico. Mimo to, na lukratywnym i nieustannie rosnącym rynku przewozów między obiema Amerykami prym wciąż wiodą American Airlines i United-Continental.

Podpisane przez Deltę porozumienie z GOLem jeszcze bardziej zbliża tego przewoźnika do globalnego sojuszu SkyTeam. Brazylijczycy wprawdzie dotąd nie wyrażali zainteresowania przyłączeniem się do któregoś z dużych lotniczych aliansów, ale już od kilku lat współpracują z Air France/KLM, należących – wraz z Deltą właśnie – do głównych graczy w SkyTeam. Ponadto GOL prowadzi obecnie rozmowy o zacieśnieniu współpracy z Aerolíneas Argentinas, które w przyszłym roku stać się mają członkiem tego właśnie sojuszu.

PS. Przypominamy, że połączeniom lotniczym z i wewnątrz Ameryki Łacińskiej poświęcony jest specjalny dział naszego forum. tierralatina.pl oferuje także wyszukiwarkę biletów lotniczych.

Prześlij dalej:

3 reakcje na "Delta inwestuje w brazylijski GOL"

  1. Pingback: Brazylijski GOL - straty i ambitne plany | tierralatina.pl

  2. Pingback: Aerolíneas Argentinas są już członkiem SkyTeam | tierralatina.pl

  3. Pingback: GOL zamyka Webjet i otwiera połączenia z USA

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.