Brazylia też zgadza się na LATAM Airlines


Brazylijski urząd antymonopolowy wydał zgodę na utworzenie LATAM Airlines Group, czyli połączenie się LAN Airlines i TAM Linhas Aéreas. Nic już więc nie stoi na przeszkodzie aby powstała jedna z największych firm w Ameryce Łacińskiej i zarazem jeden z największych na świecie przewoźników lotniczych.

Brazylijski urząd antymonopolowy CADE także nie dopatrzył się żadnych przeciwwskazań w planowanym łączeniu chiliskiego LAN z brazylijskim TAMem. Postawił on wprawdzie kilka warunków do przeprowadzenia takiej fuzji, ale w większości pokrywają się one z tymi, jakie kilka tygodni temu, sformułował już strażnik wolnej konkurencji w Chile. Głównie chodzi o zagwarantowanie, że na trasie São Paulo-Santiago de Chile, będzie też miejsce dla konkurentów tworzącego się lotniczego giganta.

LATAM AirlinesZgoda brazylijskiego urzędu oznacza, że nic już prawnie nie stoi na przeszkodzie w tworzeniu LATAM Airlines Group. Szefowie obu, dotychczas ze sobą konkurujących przewoźników mają nadzieję, że uda się cały proces zakończyć przed końcem pierwszego kwartału przyszłego roku.

LAN i TAM nie znikną jednak z latynoamerykańskiego nieba. LATAM Airlines będzie bowiem holdingiem, do którego należeć będą obaj, zachowujący swe dotychczasowe marki, przewoźnicy. W podobny sposób połączyły się wcześniej m.in. Air France i KLM, oraz British Airways z Iberią.

Dla dotychczasowych pasażerów LAN i TAM, fuzja oznacza m.in. powiększenie siatki połączeń, oraz zoptymalizowanie czasów przesiadek. TAM będzie też musiał zrezygnować z udziału w sojuszu lotniczym Star Alliance. Najprawdopodobniej przystąpi później do oneworld, do którego należy LAN.

LATAM Airlines Group ma szansę stać się jedną z trzech największych, biorąc pod uwagę wartość giełdową, firm lotniczych na świecie.

Prześlij dalej:

2 reakcje na "Brazylia też zgadza się na LATAM Airlines"

  1. Pingback: LATAM - nowa linia lotnicza Ameryki Łacińskiej | tierralatina.pl

  2. Pingback: Qatar Airways udzałowcem LATAM Airlines | tierralatina.pl

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.