Chavez przeraził Waszyngton


„Przerażającymi i karygodnymi” nazwała przedstawicielka amerykańskiego Departamentu Stanu insynuacje wenezuelskiego prezydenta, jakoby za nowotwory południowoamerykańskich prezydentów mógłby odpowiadać Waszyngton.

„Przerażające i karygodne” – takimi słowiami określiła rzecznik amerykańskiego Departamentu Stanu, Victoria Nuland, wczorajsze rozważania prezydenta Wenezueli, Hugo Cháveza, który podczas noworocznego spotkania z oficerami armii, sugerował, że nowotwory wykryte ostatnio u południowoamerykańskich polityków zostały – być może – zaszczepione im przez amerykańskich agentów:

Bardzo trudno jest wytłumaczyć, stosując chociażby prawa prawdopodobieństwa, to co się przydarzyło, nam niektórym prezydentom w Ameryce Łacińskiej. Jest to co najmniej dziwne. Bardzo dziwne. Nie chcę nikogo pochopnie oskarżać, ale całkiem niedawno widziałem w telewizji naszego przyjaciela, prezydenta Gwatemali, Alvaro Coloma (…), który prosił o wybaczenie w imieniu swojego państwa, prosząc równocześnie rząd Stanów Zjednoczonych o wzięcie na siebie odpowiedzialności, bo udowodniono, 40-50 lat później, że rząd Stanów Zjednoczonych, CIA i nie wiem ile jeszcze innych organizmów, przeprowadzili w Gwatemali operację chemiczną, biologiczną i radiologiczną. I zakazili nie wiem jaką ilością chorób, nie wiem ilu Gwatemalczyków. Między innymi były to choroby weneryczne! Wszystko to w imię jakichś doświadczeń. To są właśnie Stany Zjednoczone!

Czy byłoby więc dziwne gdyby opracowali jakąś technologię aby wywołać raka? Może nikt nic o tym obecnie nie wie, ale odkryje się to za 50, czy ileś lat? Nie wiem, ale się nad tym zastanówcie, bo to rzeczywiście jest bardzo, bardzo, bardzo dziwne, że dostaliśmy wszyscy raka – prezydent Lugo i Dilma gdy była kandydatką. Dzięki Bogu Lugo pokonał tego raka i teraz tam działa na froncie walki, w Paragwaju i w Ameryce Łacińskiej. Dilma też na szczęście go pokonała, ale przecież w którymś momencie jej kandydatura w wyborach prezydenckich stała pod znakiem zapytania, a Lula nie mógł się wybrać ponownie. Potem przyszła kolej na mnie, BUM, na samym początku roku wyborczego! Kilka dni później był Lula, a teraz Cristina!

Trudno to wszystko wytłumaczyć, trudno to zrozumieć. Nawet korzystając z prawa prawdopodobieństwa! A przecież Fidel zawsze mi mówił: uważaj na siebie Chavez, uważaj na siebie, bo przecież ty się rzucasz do ludzi, uważaj bo ci ludzie opracowali takie technologie, że musisz uważać na to co jesz, na to co dają ci do jedzenia, uważaj bo maleńką igiełką mogą ci coś, nie wiem nawet co, wstrzyknąc!

No dobrze, każdy jest w rękach Boga.

W każdym bądź razie ja nikogo nie oskarżam, a jedynie korzystam z mojego prawa do myślenia i do komentowania faktów bardzo dziwnych i trudnych do wytłumaczenia.

Siła dla Cristiny! Będziemy żyli i zwyciężymy! Dla Ameryki Łacińskiej! Dla naszych ludów!

 

To przerażające i karygodne. I nie warte ani jednego słowa komentarza więcej.– stwierdziła Victoria Nuland pytana przez dziennikarzy jakie jest stanowisko Stanów Zjednoczonych wobec insynuacji wenezuelskiego prezydenta.

Prześlij dalej:

2 reakcje na "Chavez przeraził Waszyngton"

 1. Chavez-ultras  31/12/2011 o 00:34

  Rzeczywiście niezwykłe podejrzenia ze strony Chaveza. Mimo mojej sympatii do Niego, jest to teoria zbyt fantastyczna.
  Wydaje mi się, że nowotwory, które tak gnębią przywódców AŁ powstają z ogromnego stresu, w jakim oni żyją.

  Odpowiedz
 2. minasgerais  31/12/2011 o 14:37

  Pajac nad pajace. Nie wiem jak Chavez, ale taki Lula na swojego raka ciezko zapracowal – przez dekady palil olbrzymie ilosci papierosow.

  Poza tym w wywolywaniu nowotworow specjalizuje sie nie Waszyngton, a przyjaciel Chaveza – Putin. Moze ktos powinien przypomniec temu wenezuelskiemu imbecylowi sprawe Litwinienki. To nie bylo zadne 50 lat temu, lecz zupelnie niedawno.

  Najgorsze jest to, ze w takie idiotyzmy wierza miliony osob. Nie tylko w Wenezueli. W Polsce tez mamy polglowkow propagujacych jeszcze bardziej kretynskie z punktu widzenia naukowego tezy, jak chociazby ta z „chmura helowa” pod Smolenskiem.

  Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.