Terapia Luli przebiega pomyślnie


Tarapia zaaplikowana choremu na raka byłemu prezydentowi Brazylii, Inacio Lula da Silvie, przebiega pomyślnie – nowotwór zmniejszył się znacząco i lekarze twierdzą że da się uniknąć interwencji chirurgicznej.

 

Raka krtani u byłego prezydenta Luli zdiagnozowano pod koniec października. 66-letni polityk natychmiast wzięty został pod opiekę przez najlepszych onkologów w Brazylii, którzy zdecydowali, że z nowotworem zaczną walczyć chemioterapią. I właśnie wczoraj zakończyła się jej 3 sesja.

Lekarze są relatywnie optymistyczni – w ciągu tych kilku tygodni guz znajdujący się w krtani Luli zmniejszył się o ok. 75 proc. Profesor Roberto Kalil Filho, szef ekipy medycznej opiekującej się byłym prezydentem, stwierdził wręcz, że „trudno byłoby o lepszy rezultat”. Dlatego wykluczona została konieczność chirurgicznego usuwania nowotworu. Lekarze uznali też, że ta zakończona właśnie trzecia seria chemioterapii będzie, póki co, ostatnią. A  na początku przyszłego roku Lula zostanie poddany radioterapii, która ma trwać 6-7 tygodni. –Mamy nadzieję, że w ten sposób uda się nam całkowicie zniszczyć ten nowotwór– wyjaśnił Kalil Filho.

Lula i Dilma

Prezydent Dilma Rousseff ze swym, poddanym chemioterapii, poprzednikiem. (fot: Roberto Stuckert/ABr)

Pozytywną lekarską diagnozę świętowała wraz z Lulą jego polityczna protegowana, aktualna prezydent Brazylii, Dilma Rousseff. –Jesteśmy wszyscy szczęśliwi, bo chyba nikt nie spodziewał się tak szybko tak dobrych wyników. Ale trzeba pamiętać, że Lula ma jedną bardzo ważną przy takich chorobach cechę – jest niepoprawnym optymistą! Jego całe życie, to pasmo wyzwań i przeszkód, którym zawsze potrafił stawić czoła.– stwierdziła.

Brazylijska prezydent dodała także:

Przebiegająca pomyślnie terapia Luli jest ważną widomością dla wszystkich osób zmagających się z rakiem – coraz częściej tą chorobę udaje się pokonać. Lula jest na to przykładem, ja także.

U Dilmy Rousseff w 2009 roku zdiagnozowano chłoniaka. Jej leczenie także przebiegło pomyślnie.

 

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.