Wystartował LAN Colombia!


Od wczoraj chilijskie LAN Airlines mają nową operacyjną filię na południowoamerykańskim kontynencie – w Kolumbii zniknęły bowiem linie Aires, pojawił sie natomiast LAN Colombia.

Drugi co do wielkości kolumbijski przewoźnik lotniczy, Aires, należał do LAN Airlines od listopada ubiegłego roku. Chilijczycy przejęli wówczas, za 12 milionów dolarów, 98,9 proc. udziałów w nim. Niską cenę tłumaczył fakt, że – poza udziałami – LAN nabył wówczas także prawie 100 milionów dolarów zobowiązań finansowych kolumbijskiej firmy.

To wszystko były jednak tylko początki chilijskich wydatków w Kolumbii. Szefowie LANu ujawnili, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy zainwestowali w sumie w Aires 405 milionów dolarów, wzbogacając m.in. kolumbijskiego przewoźnika o 3 airbusy A320 i zamawiając dla niego 10 kolejnych airbusów A318 i A319, które wzbogacą jego flotę już w przyszłym roku.

Od początku było też jasne, że Aires długo pod swą dotychczasową nazwą nie będzie funkcjonował i wcześniej czy później (po osiągnięciu wysokich standardów bezpieczeństwa, punktualności i efektywności z których znany jest chilijski przewoźnik)  zostanie przemianowany na LAN Colombia. I to właśnie się stało.

mapa połączeń oferowanych przez LAN Colombia

Od wczoraj nie ma już Aires, jest tylko filia LAN w Kolumbii. Podobna do tych, które chilijska firma ma w Argentynie, Peru i Ekwadorze. LAN Colombia jest też, jak one i jak firma-matka, członkiem globalnego sojuszu oneworld, który tym samym zyskał aż 23 nowe trasy w swej globalnej siatce połączeń.

Otwarcie nowej filii jest dla LAN Airlines tym bardziej ważne, że Kolumbia jest drugim, po Brazylii, najludniejszym krajem Ameryki Południowej i jednym z tych w których transport lotniczy najdynamiczniej się rozwija.

LAN Airlines jest jednym z największych przewoźników w Ameryce Łacińskiej – posiada flotę ponad 160 samolotów, którymi lata na ponad 100 lotnisk na 4 kontynentach. W chwili obecnej jest w procesie łączenia się z brazylijskimi liniami TAM. Obie firmy, połączone planowanym holdingiem LATAM Airlines, będą jedną z 12 największych grup lotniczych świata.

Book Hostels Online Now

Prześlij dalej:

2 reakcje na "Wystartował LAN Colombia!"

  1. Pingback: VivaColombia - kolumbijski low-cost | tierralatina.pl

  2. Pingback: Najlepsze linie lotnicze Ameryki Łacińskiej | tierralatina.pl

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.