LAN Diversity, czyli Ameryka Łacińska dla gejów


Chilijskie linie lotnicze LAN Airlines uruchomiły serwis internetowy adresowany do homoseksualnych pasażerów. –Ameryka Łacińska robi się coraz bardziej modna w turystów LGBT. Ponieważ jesteśmy liderem na regionalnym rynku przewozów lotniczych, jest zupełnie naturalne, że chcemy jak najskuteczniej dotrzeć do tego segmentu rynku– tłumaczy przewoźnik.

Popularność Ameryki Łacińskiej jako wakacyjnego kierunku wśród klienteli LGBT (lesbijki, geje, biseksualiści, transgenderyści) wzrasta, już od kilku dobrych lat, nieustannie i bardzo dynamicznie. Miasta takie jak Rio de Janeiro, Buenos Aires, Santiago de Chile, czy Lima zupełnie oficjalnie promują się jako miejsca przyjazne mniejszościom seksualnym. I nic dziwnego – statystyczny turysta-gej podróżuje częściej niż hetero i, co więcej, wydaje więcej pieniędzy.

Chilijskie LAN Airlines, największy latynoamerykański przewoźnik lotniczy (z filiami w Argentynie, Peru, Ekwadorze i – od niedawna – także w Kolumbii) też postanowił włączyć się otwarcie w walkę o tego typu klientów. Zwłaszcza tych z Ameryki Północnej. W tym celu uruchomił właśnie stronę www.LANdiversity.com – mini portal opracowany z myślą o publiczności LGBT. Można na nim nie tylko kupić bilety, ale także – a może przede wszystkim – znaleźć informacje o miejscach i imprezach mogących zainteresować takich klientów. I nie chodzi tu wyłącznie o imprezy typu karnawał w Rio, czy marsze gejowskie, lecz także np. zwykłe festiwale filmowe, koncerty, czy wystawy – klienci LGBT są bowiem z reguły większymi „konsumentami sztuki”, niż turyści hetero.

Uruchomieniu strony toważyszy też kampania reklamowa w mediach LGBT w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Jej hasłem przewodnim jest: „Różnorodność jest w każdym zakątku Ameryki Łacińskiej. Pozwól nam Cię tam zabrać.”

Chcemy aby LANDiversity.com stał się referencyjnym źródłem informacji o naszym regionie wśród kosumentów LGBT– tłumaczy Paolo Dina, jeden z szefów LAN Airlines na Amerykę Północną.

Book Hostels Online Now

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.