Ameryka Łacińska intensywnie twittuje


Ameryka Łacińska należy do najbardziej „ćwierkających” regionów świata. Wiele latynoskich państw znajduje sie w ścisłej czołówce rankingów popularności Twittera.

Francuska firma Semiocast, specjalizująca się w badaniu trendów w serwisach społecznościowych opublikowała kilka dni temu ranking państw, z których pochodzi najwięcej użytkowników Twittera – coraz bardziej popularnego społecznego komunikatora. I wynika z niego, że Ameryka Łacińska tweetuje na potęgę!

Biorąc pod uwagę liczbę zarejestrowanych w serwisie użytkowników, najsilniej reprezentowane są w nim – co chyba nie jest niespodzianką – Stany Zjednoczone. Na koniec 2011 roku aż ponad 107 milionów kont na Twitterze, czyli więcej niż 28 proc. ogółu, należało do osób mieszkających w USA.

Jednak już na drugim miejscu, z ponad 33 milionami użytkowników, uplasowała się Brazylia, która w ostatnich miesiącach wyprzedziła, trzecią obecnie, Japonię. Kolejni Latynosi w rankingu to Meksyk (miejsce 7), Wenezuela (12), Kolumbia (14), Argentyna (15) i Chile (19).

popularność Twittera

Ilość zarejestrowanych użytkowników to jednak nie wszystko. Wiele osób, na całym świecie, rejestruje się bowiem do różnych serwisów z ciekawości, ale nigdy ich nie używa. Albo – to częste w przypadku Twittera – korzysta z nich w sposób bierny: czytając to co inni piszą, samemu nigdy nic nie publikując . Dlatego Semiocast zbadał także aktywność zarejestrowanych użytkowników.

Okazało się, że między 1 września a 30 listopada ubiegłego roku, zaledwie 27 proc. zarejestrowanych użytkowników Twittera choć raz „ćwierknęło” (czyli opublikowało coś w serwisie). Najaktywniejsi okazali się Holendrzy – aż 33 proc. kont z tego kraju wykazało aktywność. Latynosi nie są jednak daleko: Wenezuelczycy są na 6. miejscu (28 proc.), Meksykanie na 8. (26 proc.), Kolumbijczycy zaraz po nich (26 proc.), Brazylia na 11. (25 proc.), Argentyna 13. (25 proc.) i Chile 16. (24 proc.).

Nic więc dziwnego, że hiszpański i portugalski są w ścisłej czołówce języków używanych na Twitterze. Lingwistyczny ranking ćwierkania jest następujący:

 1. angielski (39 proc.)
 2. japoński (14 proc.)
 3. portugalski (12 proc.)
 4. hiszpański (8 proc.)
 5. malajski (6 proc.)
 6. holenderski (3 proc.)
 7. koreański (2 proc.)
 8. arabski (1 proc.)
 9. tajski (1 proc.)
 10. pozostałe (14 proc.)
PS. tierralatina.pl też jest, od dawna, obecna na Twitterze.

Prześlij dalej:

Jedna reakcja na "Ameryka Łacińska intensywnie twittuje"

 1. Marcin Manecki  07/02/2012 o 16:12

  Mam wrażenie, że Twitter to w Polsce jakiś mega-niszowy serwis. Przypuszczam, że większość naszych Rodaków nie ma nawet pojęcia, że coś takiego istnieje. Sam nie znam nikogo kto by go używał, przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. A Wy? Ktoś używa? Do czego, w jakim celu?

  Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.