Karnawałowe prezerwatywy gotowe


Rząd Brazylii przygotował 70 milionów prezerwatyw, które zostaną darmowo rozprowadzone wśród uczestników zbliżającego się karnawału.

Tegoroczny karnawał tuż, tuż – w Brazylii w tym roku obchodzony on będzie od 17 do 22 lutego. I właśnie w czasie tych 5 dni zabaw, trwających dzień i noc, tamtejsze Ministerstwo Zdrowia zamierza rozdać na ulicach brazylijskich miast aż 70 milionów prezerwatyw.

jeden z rządowych plakatów zachęcających do używania prezerwatyw

Informując o tym, szef brazylijskiego resortu zdrowia, Alexandre Padilha, przypomniał że karnawałowe szaleństwo często prowadzi do cielesnych zbliżeń, więc – jak tłumaczył – obowiązkiem jego ministerstwa jest stworzenie karnawałowiczom warunków do jak najbezpieczniejszej zabawy, w tym do zabezpieczania się przed niechcianymi ciążami, czy chorobami przenoszonymi drogą płciową. „Bawcie się, ale dbajcie też o swoje zdrowie” – apeluje minister do rodaków i setek tysięcy zagranicznych turystów, którzy – jak co roku – przyjadą do Brazylii na karnawałową zabawę.

Prewencja na rozdawaniu prezerwatyw jednak się tym razem nie skończy. W tym roku, dodatkowo, w miastach znanych ze szczególnie intensywnych karnawałowych zabaw, czyli w Rio de Janeiro, Recife, Salvadorze, Olindzie i Ouro Preto, brazylijskie Ministerstwo Zdrowia zamierza zainstalować mobilne laboratoria, w których anonimowo i na poczekaniu, będzie można przebadać się na obecność wirusa HIV w organiźmie.

Minister Padilha dodał, że w tym roku pracownicy służby zdrowia pełniący „karnawałowe dyżury” będą kłaść specjalny nacisk na prewencję HIV/AIDS wśród młodych, mających od 15 do 24 lat, gejów. Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika bowiem, że tak jak wśród heteroseksualistów będących w tym przedziale wiekowym, ilość zarażeń wirusem HIV, w ciągu ostatnich 12 lat spadła o 20,1 proc., tak wśród homoseksualistów wzrosła ona, w tym samym okresie, o 10,1 proc.

Liczba rozprowadzanych w czasie brazylijskiego karnawału prezerwatyw nieustannie rośnie. Jeszcze 4 lata temu rządowe służby rozdawały ich w tym okresie „zaledwie” 20 milionów.

Book Hostels Online Now

Prześlij dalej:

2 reakcje na "Karnawałowe prezerwatywy gotowe"

  1. obserwator  15/02/2012 o 18:54

    To oni tam Frondy nie mają??? Ani Ojca Rydzyka??? Nikt ich przed ZŁEM nie broni??? 🙂

    Odpowiedz
  2. Pingback: 69 milionów prezerwatyw na Karnawał w Brazylii | tierralatina.pl

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.