LEO do wypicia


Argentyński producent win Valentín Bianchi wypuści na rynek serię win o nazwie LEO. Oczywiście w hołdzie wybitnemu piłkarzowi, Lionelowi Messiemu!

Wina LEO trafić mają do argentyńskich sklepów już w kwietniu. Ich producent, Bodega Valentín Bianchi, ujawnił w tym tygodniu, że projekt przygotowano w ścisłej współpracy z założoną przez słynnego piłkarza Barcelony, Fundacją Leo Messi. I, oczywiście, część dochodów ze sprzedaży trunku zasili jej kasę.

Producent wina i Fundacja wydały wspólny komunikat, w którym przeczytać można m.in.:

Przedsięwzięcie to pozwoli Fundacji tworzyć nowe projekty pomocowe, ukierunkowane na opiekę nad dziecięcym zdrowiem i rozwój edukacyjny dzieci, łącząc to wszystko ze sportem.
Fundamentem działania Fundacji jest bowiem przekonanie, że wszystkie dzieci powinny mieć jednakowe szanse na realizację swych marzeń poprzez sport.

Fundacja Leo Messi założona została przez piłkarza i jego rodzinę w 2008 roku. Wśród projektów, które wspiera są m.in. stypendia dla argentyńskich pediatrów i onkologów dziecięcych. Fundacja sfinansowała też renowację zniszczonego miejskiego kompleksu sportowego w Rosario, rodzinnym mieście Messiego, a także współpracuje w lokalnych projektach walki z rozprzestrzenianiem się Choroby Chagasa (trypanosomozy amerykańskiej). Fundacja pomaga także w zakupie nowego sprzętu przez dziecięce szpitale publiczne w Argentynie i Hiszpanii.

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.